Shute Shield Round 7: All Grades & Colts Team Lists

Gordon v Eastwood

GORDON


FIRST GRADE

Harry Rorke, Mahe Vailanu, Nick Fraser, Jack Margin, Cameron Holt, Brendan Mitchell, James Lough, Jordy Goddard ©, Jacob Abel, Sean Kearns, Mike Molloy, Mark Koteczky, Alex Gregory / Jaline Graham, Kim Bateman, Robbie Coleman, Andrew Seton, Sean Dillon, Charlie Abel (L), Hugh Margin, Jack Maguire, Alex Barker.

SECOND GRADE

Sean Dillon, Andrew Seton, Lewis Skinner, Jack Falloon, Hugh Margin, Jack Maguire, Brett Van Zyl, Tom Silk, Alex Barker, Jarred Dowie, Saiyasi Ikanidrodro, Lagi Setu, Oli Smeallie, Josefa Cau Cau, Scott Pursell (L), Brandon Faavae-Eli, Nick Jansen ©.

THIRD GRADE

Robbie Richardson, Dan Lombardi, Hugh Cropley, Andrew Chapman, Nick Meagher, Lachlan Archer, Mike Ozdilli (NC), Jahmin Gernhoefer, Kyle Brown, James Dainton, Kurtis Quinn, Luke Lough, Marcus Hundt, Kane Ladhams, Sam Tabuatamata , Nick Jansen ©.

FOURTH GRADE

Robert Lacinski, Hugh Morgan, Ben Wilkinson, Nick Tracy, Will Halliday, David Murray, Lachie Camp, Ash Goddard, Jake O’Brien, Borore Howton, Jack Mazaraki, James Fletcher, Warwick Lynn (40), Pat Curtin, Tom Carruthers.

COLTS 1

Simon Rahme, Julian Heaven, Frank Cutler, Harrison Walker, Tom Partington, Max Cutrone , Harry Turner, Dan Garing, Dylan Dowling, Ben Pollack, Dylan Glassie, Mike Pavlakis, Faiva Faiva, Will Lloyd , Aidan Dowling.

COLTS 2

James Frear, Sam Lock, Oscar Moran, Matt Polmear, Josh Pulvirenti , Billy Collins, Cam Fish , Hunta Campbell , Nick Murray, Mitch Frawley, Ottavio Galletta, Patrick Flaherty , Izaiah Apeesera, Nic O’Donohue, Hayden Kendall.

COLTS 3

Rocky Naati, Finn Spalding, Jake Brinton, Sam Rigney, Jordan Brown, Henry Halliday, Dan Attewell, Joshua Christy , Tom Kendrick, Tommy Williams, Lewie Parfitt, James Tucker, Tom Leigh, Tashi Struk, Oskar Enasio.

EASTWOOD

FIRST GRADE

Dean Doumbos, Ed Craig, Rob Lagudi, Josh Anderson, Rhys Allen, Michael Icely, Tevita Piukala, Pat Sio, Mick Snowden, Tayler Adams, Kiti Ratu, Nox Muliufi, Pama Fou, Afa Pakalani, Jackson Bird, Ben Batger, Andrew Clyne.

SECOND GRADE

Ben Harkin, Max Stewart, Rhys Sheriff, Manasa Rokosuka, Adam Campbell, Charles Granger, Kyle Shewan, Mark Quadrio, Ben Shelley, Ben James, James Sarks, Lachlan Burland, Tim Williams, Sam Dolores, James Day, John Carters, Shawn Howell.

THIRD GRADE

Sione Tangi, Nick Reid, Lefu Ioapo, Jackson Larkin, Alex Moore, Richard Casali, Daniel Rugg, Mila Hingano, Pat O’Connor, Sam Cale, Ben Coady, Sione Fangia, Brad Meehan, Nick O’Connor, James Martin, Andrew Fairfull, Barry Faa’mausili.

FOURTH GRADE

Dan Minto, Daniel Harvey, Duncan Ryan, Tom Peacock, Mitch Winslade, Tom Robson, Daniel Ryan, Sam Martin, Luke Grima, Matt Collins, Luke Osborne, Jack Whittaker, Michael Tamone, Marcus Creais, Jacob Harrington, Chris Hala.

COLTS 1

Jonathan Papantoniou, Cameron Lee, Terence Toomata, Liam Davidson, Connor McMullen, Ben Rosada, Nick Russell, Charlie Cale, Sean O’Brien, Mac Bird, Joel Prescott, Josh Lambert, James Burfitt, Patrick Reynolds, Lachlan Shelley.

COLTS 2

Shane Meni, Sam Dover, Robert Fynes-Clinton, Luke Russo, Jack Voulgaris, Isaiah Paulo, Conor O’Brien, Kieran Albertini, Sam Cullen, Daniel Lucky, Liam Quinn, Andrew Moore, Hamish Southwell, Tim Scarr, William Dunn, Thomas Honeysett, Jim Hartnett.

COLTS 3

Lincoln Blackhall, Lachlan Andrews, Archie Willaims, Zane Underwood, Clyde Muller, Hayden Allen, Oliver Wheatley, Pat Minogue, Isaac Hoyle, Ezra Paulo, James Marsden, Ben Rice, Albert Penisini, Aaron Evans, Liam Harris, Craig Morrison, David Mew, Iain Fynes-Clinton, Jamieson Williams.

RANDWICK V MANLY

RANDWICK

FIRST GRADE

George Hendry, Adam Freier, Dan Matthew, Tom Pirrodi, Nathan Den Hoedt, Tom Preece, Jack Johnson, Christian Poidevin, Mitchell Short, Bryan Croke, Jackson Mohi, Nick Wilkinson, Tom Molloy, Zac Carr, Freddy Dorrough, Alex Iosefa , Kyle Harris, Liam McNamara.

SECOND GRADE

Benroy Sala, Oli Barden, Tristan Goodbody, Alex Hills, Tom Weatherall, Lewis Taie, Ryan Powter, Justin Cooper, Tyzac Jordan, Tom Halse, Matt McTaggart, Ben Starkey, Sione Ahokava, Ned Robinson, Pat Pelligrini, Dimitry Chipizubov, Jesse Harris.

THIRD GRADE

Dave Puchert, James McNeil, Sonny Satuala, Jake McPherson, Tinashe Washaya, Ethan Mcguigan, Tom Serhon, George Lolo, Max Page, Morgan Steyn, Aisea Fainganuuku, Josh Ellison, Jonah Chase, Jaya Yoannidis, Henrick Anthony, Billy Finch.

FOURTH GRADE

Angus Burns, Sean Picone, Shane Byrne, Jermiah Morkos, Tui Manoa/Matthias Vaquerin, Matt Serhon, Brady Miller, Ben O’Sullivan , Tom Wong, Andrew Norton, Doug Brown, Matt Orpen , Stevie Gibson, Tim Wilson, Cameron Hunt, Extended Bench .

COLTS 1

Will McCormack, Nick Katsogianni, Fui Gibson, Ben Houston, Saxon Gillies, Joel Ellis, Finn Kearns, Liam Cornish, Reece Thorn, Tane Edmed, David Nicol, Kristian Jensen, Ben Duckworth, Jacob Tomasiello, Thomas Walker.

COLTS 2

Will Serhorn, Barnaby Bickmore-Hutt, Toa Suluka, Jet Williams, Ollie Smyth, Max Moore, Noah Jenkinson, Dec Leaney, Harrison Emmett Lee, Jayden Kitchner, Hudson Berry, Junior Moaga, Reihana Leuii, Ben Howard, Dan Andrews.

COLTS 3

Michael Rewitt, Tyrone Nasiumento, Marcus Della Marta, Duncan Evans, Julian Zsissis, Ethan Cutler, Byron Tautaiolefua, Daniel Szabo, Ellis Hawker, Rhys Draper, Lachlan Fisher , Askil Mathias, Austen Routley, Nat Vazouras, Hugo Carr.

MANLY

TBC

WESTERN SYDNEY V NORTHERN SUBURBS

WESTERN SYDNEY

FIRST GRADE

Nigel Vaifale, Jordan Ieremia, Kalafi Pongi, Teekay Katoa, Sev Domoni, Adrian Musico, Riley Jacobson, Tala Moli, Liam Tully, Dom Graham, Taliliki Nadredre, Paul Simona, Johnny Falou, Hayden Cole, Micheal Zakhia.

SECOND GRADE

Junior Satiu, Nick Blacklock, Jacob Delailoa, James Benton, Laisenia Jitoko, Villiame Navesu, Kusi Fehi, Matt Faoagali, Daniel Tully, Netane M, Amanaki Veamatahau, Francis Tuisila, Trent Winterstein, Jeremiah Faamasuli, Levi Tofa.

THIRD GRADE

Evander Filemu, Ezekiel Seia, Emanuale Fuamata, Ben Talamaivao, Cameron Moshref, Matt Borg, Delahoya Manu, Fili Moe Tufa, Rory Flecther, Johnnie Poe, Jack Haylan, Tim Fualau, Zac Campton, Jone Ledua Qumivutia, Josh Lomani.

FOURTH GRADE

Jesiha Tiata, Brendan Corkett, Clinton Aiono, Sam Evalu, Samuel Junior, Gerald Dzirutwe, Robin Cubis, Sekona Aholahi, Paul Katoa, Ryan Jenson, Ryan Aniseko, Andronicos Demetriou, Paula Halaifonua, Mathew Falepau, Kaleti Vajunidruku, Mario Savona.

COLTS 1

Sam Birkin, Dakota Pritchard, Netane Talanoa, Solo Vosaicake, Lachlan Gilbert, Paul Waqa, Save Tabau, Dane Terekia, Roman Chipzubov, Dietrich Roache, Taner Alka, Saint Salisi, Norwin Latu, Luke Maletoa Elisara, Connor Thomson.

COLTS 2

Benedict Leavai, Samita Langi, David Agguire, Wilkinson Papali-Afoa, Hamish Buultjens, Mitchell Harrison, Jaxon Moala, Abraham Netzler, Daniel Kustec, Satisi Likiafu, Joel Canceri, Simione Quensell, AJ Afomiliona, John Laulilli, Jaime Brinkman, Campbell Terekia, AJ Sharush, Campbell Terekia.

COLTS 3

Brendon Peto, Xavier Lemusu, Tyler Kitiona, Sane Manu’a, Seturi Takopo, Henry Francis, Joshua Tamotu, Fala Tuilaepa, Joshua Talivakaola, Gordon Chan, Nathan Tokabobo, Aporosa Kurucake, Faafetai Autagavia, Viliame Ravouvou, Livai Saukuru, Bryce Stewart, Cooper Vatican, Tavai Afoa.

NORTHERN SUBURBS

FIRST GRADE

Ben Ryan, Sam Kitchen, Lawrance Hunting, Declan Carroll, Connor Vest , Hugh Taylor, Gary Bautz, George Murrin, Josh Noonan, Angus Sinclair, Reece Mau’u, Devan Stoltz, Jack Lindsay, Nathan Russell, Harry Burey.

SECOND GRADE

Jayden Lynch, John Wunder, Zane Hogan, Travis Gifford, Hamish Sinclair, James Graham, Charlie Jeavons-Fellows, TBC, Jack Radford, Jack Clancy, Nuno Sousa Guedes, Nick Clancy, Joe Williams, Taulogo Lalaga, Connor Winchester.

THIRD GRADE

Jacob Segdmen, James Margan, Blake Walsh, Henry Mikkelson, Matt White, Fergus Bragg, Jake Hedge, Ben Martin, Manuel Queiros, Josh Kay, Tommy Gilbert, Gabriel Cooper, Daniel Heip, Sean Toohey, Jayden Stokes.

FOURTH GRADE

Ash Hall, Ben Furby, Nick Williams/Tyler Keys, John Peck, Oscar Doherty, Hugh Green, Tommy Evans, Alex Ironside, Dom Longhurst, Sam Ryan, Andre Bezuidenhout, Phil Pale, TBC, Alex McSpadden, Andrew Woods.

COLTS 1

Dylan Saunders, Oliver Efkarpidis, Jack Brewer, Lochie Dring, Brady Dawson, Aaron Doyle, Charlie beatty, Jack Canning, Pat McCormack, Junior Pale, Daniel Woods, Josh Nercessian, Seb Cameron, Dele Lokotui, Max Burey.

COLTS 2

Angus Collison, Maclean Dombkins, Sifa Tooks Amone, Liam Janson (c), Harry Flaherty, Luc Weymouth, Harvey Lawler, Harry Dickens, Bailey Cox/ Ebhrahim Lutta, Lachie Andrews, Tonga Vei, Jeff Swan, Tristan Leffers, Darcy Hampton, Tommy Nicholl.

COLTS 3

Will Hancock, Alex Lynch, James Priest, Nick Bradley, Will Darling, Nick Pike, Rohan Costello, Harry Langley, Bailey Cox, Jamie Bennetts, Tom Hodgoson, Lochie Conners, Nela Tuipulotu, Josh Herbet, Jack Churchwell.

WEST HARBOUR V SYDNEY UNIVERSITY

WEST HARBOUR

FIRST GRADE

Michael Rigney, Raukawa Neems, Rhys Brodie, Amos Viiga, Joshua Redfern, Kaliova Nacina, Damien Fleming, Francis Ieremia Saufoi, Dion Spice, Tiaan Henk Swanepoel, James Turner, Tyler Fisher, Christian Vainerere, Cooper Henwood, Noah Cooper.

SECOND GRADE

Sione Mafi, Navitalai Bolatagici, Tonga Tangitau, Jordan Sharp, Visiano Vaohea, Corey Fleming, Luke Senigasau, Jonathon Palmer, Harrison Baker, Benjamin Abood, Asher Veamatahau, Noa Rabici, Graeme Kolomalu, Shane Kiel, Toti Mafi.

THIRD GRADE

Mark Ropati, Jason Khoury, Petelo Tatuila, Peter Johnston, Lorando Thompson, Tyrrel Freeman-Mafi, Eli Gooding, Raymond Wilson, Sam Limbrey, Anthony Manassa, Samuela Buka, Christopher Ebeling, Tito Mua, Api Bera, Lucas Baxter.

FOURTH GRADE

Chris Vea, Daniel Gooding, Stephen Neli, Muhammad Bayrouti, Rhys Thomas Pigott, Viliame Bonanuku, Scott Nicol, Sione Takataka, Lasarusa Davis, William Thompson, Soileti Puleiku, Sioeli Helu, Danny Wilson, Ned Stephenson, Thomas Clark.

COLTS – TBC

SYDNEY UNIVERISTY

FIRST GRADE

OSBORNE Tom, HORTON Tom, BORSAK Wayne, SHERRAT Jack, MCDULING David, CHAMPION DE CRESPIGNY Nicholas, SUMMERHAYES Hugh, WHITELEY Mitch, CALAVASSY Daniel, O’SHEA Connor, POTTER Harry, MCDONNELL William, DARGAVILLE James, ARMSTRONG James, KANE James.

SECOND GRADE

SPENCER Jay, MOORE Declan, HANCOCK Charlie, COALDRAKE Nick, TUISOLIA Ratu, WILLSON Tom, MCCALMAN Jackson, WHITELEY Lincoln , POMARE Hayden, HUGHES Ben, TAMWOY Nathaniel, TERRY William, REDDEN Jack, LOGA-TAROGI Sepesa, WOODCOCK Thomas .

THIRD GRADE

GRINDAL Connor, RIDLEY William, BLISS Jack, SCHWAGER Josh, PORTER Luke, FENWICKE Peter, STANFORD Jack, BARANYI Vincent, WENNERBOM Will, HARDIE Joshua, FARNELL Connor, BULL Benjamin, RENTON Edward, YEO Strath, MILLER Ethan.

FOURTH GRADE

MASIMA Alexander, YUTARO Fujiyama, TAUFU’I Michael Raymond, MALIFA Sydney, DALLA-TORRE Hugo, LEHMANN George, YOSHINAGA Junya, BENSON Peter, KIM Se Hong, POLETTO Daniel, MAR Mervyn, SCHWAGER Joseph, FENUKITAU Sean-Paul, MACDONALD Alexander, BLAKE Harrison.

COLTS 1

Lambert Thomas, Lilomaiava Tim, D’Costa Cameron, MacPherson William, Jeffries Tom, Latu Thomas, Whelan Henry, Sevele Papillon, Kennedy Rory, Wilson Harry, Murray Jack, Poolman Eddie, Bell Angus , Taufui Sione, Searle Jon.

COLTS 2

Lilomaiava Niko, Moore Aidan, Jeffrey Harry, Bowd Joshua, McDonagh Finn, Austin Ben, Seller Stuart, Tuitupou Penimapa, Hamilton Jack, Robson Max, Navuso Kichie, Sinclair Max, Alcorn Riley, Stewart Ben, Simson Alex.

WARRINGAH V SOUTHERN DISTRICTS 

WARRINGAH

FIRST GRADE

Faavae Sila, Wes Thomas , Manasseh Alaga , Matt Foulds, Sam Thomson, Ru Mackenzie, Jack Hayson, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus ©, Ben Marr, Tyson Davis, Charlie Tupu, Ben Woolett, Liam Windon, Robert Kelly, Austin Faamausili, Boyd Killingworth.

SECOND GRADE

Jayden Taylor, Roy Vucago, Apolosi Ranawai, George Noa, Finlay Hillicks, Alex Fowles, Luke Reimer, Potu Leavasa, Harry Brown, scott Bradley ©, Mosese Veremalua, Luke Vescio, Harley Attwater, Brad Dixon, Louis Anderson.

THIRD GRADE

Peter Barratt, Franco Velazquez, Pat La Torraca, Tom Donnan, Jordan Reid, Kurtis Stariha, Mike Lloyd, Sam Reid ©, Rhett Butler, Cal Reid, Scott McMurdo, Jon McMahon, Tom Leatherby, Billy Wara, Max Jones, Elliot Starr.

FOURTH GRADE

Alex Alves, Jack Slack-Smith, Samu Lopa, Sean Davies, Luke Hurditch, Luke Milham, Andy Lloyd, Ben Rooney, Sam Reimer ©, Joel Stocks, Jamay/Jimmy, Jordan Meredith, Pat Flynn, Sireli Tagicakabau, Josh Gerrard, Tom Gee, Connor Milham, James Scognamiglio, Ben Rooney, Matt Davis, James Norrish, Jordan Meredith, Josh Bate, Harry McBryde, Josh Gerrard, Harry Brown.

COLTS 1

Sateki Latu, Shaedyn Folau, Max King, Caleb Hopping, Zac Feaunati, Cory Hooper, Chris Riley, Josh Thrum, Josh Roberts, Tom Smith, Ben Bryden, Angus Williamson, Tarquin Fahey, Matthew Graham, Tom Brown.

COLTS 2

Jacob Barrett, Will Crawford, Ti-Quan Aki, Aidan Barry-Cotter, Jordan Marks, Resmine Sionmale, George Kangongataa, Unga Latu, Kye Blair, Jeremy Allan, Kye Gleeson, Jacob Rabai, Charlie Vaughan, Jake Carmody, Tyreese Figota.

COLTS 3

Tapu Holani, Henry Slack Smith, Tom Gazey, Flynn Gorsuch, Musika Loto Any, Harry Allanson, Thierry Kinahoi, Taran Sielmele, Cooper McMichael, Pete Rubie, Dane Major, Michael Vincini, Jerome Van Der Heide, Edmund Curtis, Jamie Bannister.

SOUTHERN DISTRICTS

FIRST GRADE

James Wayland, Liam Dwyer, Shambeckler Vui, Jake Douglas, James Hasson, Nathan Lawson, Jake Kay, Marcus Carbone ©, DeWet Roos, Bayley Kuenzle, Apaola TeaLama, Apo Latunipulu, Denny Godinet, Faluela Finau, Will Thomas, Christian Kagiassis.

SECOND GRADE

George Francis, Blake Schoupp, Rodney Ma’a, Angus Ryan, Rob Wilson, Damian Johnston, James Finch, J W Boath-Moananu, Waldo Wessels, Ryan Longville, Jack Conen, Hamish Duvall, Tyrrell Naleba , Matt Teki, Daniel Bell, Ernesto Urgarte.

THIRD GRADE

Sam Lindsay, Weetman/Thornton, Keitel Bramston, Matt Cocking, Andrew Wilson, Chase Sammons-Paea, Sam Latunipulu, Kieran Black, Liam O’Connor, Jared Elasi, Sione Smyth, Lani Lolohea, Jake Kefford, Samuel Tui, Blake Taylor.

FOURTH GRADE

Marcel Sampson, Ryan Connolly, Jarrome Raru, Grant Staples, Sam Leon, Brendan Tynan-Davey, Henry Robertson, Matangi S’au, Chris O’Reilly, Rob James, Henry Godinet, Luke Smart, Angus McGrath, Luke Mataka, Sam Ryan.

COLTS 1

Marouna Katuke, Bailey Lamb, Lachlan Frean, Riley O’Connor, Clayton Clinch, Connor Ryan, Ben Robson, Ronan Eruini-Bennett, John Sharpe, Edward Pitt, Nick Jonas, TJ Rangi Kihi, Keiron Ellis, Alphonso Pyne , Deon Evans-Ao.

COLTS 2

Wiremu Williams-Clarke, Jacob Hills, Charles McGregor, Brad Thorn, Damon Foley, George Fournaris, Josh Cahill, Sean Beavis, Riley Byrne, Bryce Rue, Luke Richardson, Lachlan Morgan, Tavish Humphrys-Jones, Jacob Lavullo, Mitch Gasnier.



error: Content is protected !!