Intrust Shute Shield Team Lists: Round 13

Ed Gower was a dominant presence around the park for the Marlins - Photo: Adam MacDonald

Eastwood v Manly – Live on 7TWO

Eastwood (1-15)
Martin Plokstys, Sam Needs, Rob Lagudi, Jared Barry, James Neale, Michael Kovacic, Hugh Perrett, Pat Sio, Matt Gonzalez, Jai Ayoub, Ben Shorter, Tom Hill, Mike McDougall, John Grant, Ben Batger.

Manly (1-15)
Dane Maraki, Vance Elliot, Andrew Collins, Ed Gower, Ryan Melrose, Harry Bergelin, Mitch Daniel, Daniel Alley, Matt Lucas, Sam Lane, Chris Yarrington, Reece Hodge, Dennis Pili-Gaitau, Richard Hooper, Shaun Treweek.


Eastern Suburbs v Sydney University

Eastern Suburbs (1-15)
Clay Brodie, Ryan Dalziel, Rhys Brodie, Fergus Lee-Warner, Kyle Baillie, Tala Gray, Liam Moylan, Sam Stitcher, Jack Grant, Robbie Mate, Will Paterson, Jono Lance, Charlie Clifton, Tom Merritt, Archie King.

Sydney University (1-15)
Alastair Ryan, Declan Moore, Tomas Robertson, Rohan O’Regan, Matthew Philip, Jake Wainwright, David Hickey, Mitchell Whiteley, Jake Gordon, Stuart Dunbar, Greg Jeloudev, Jim Stewart, Tom Kingston, Mark O’Dare, Angus Roberts.


Parramatta v Southern Districts

Parramatta (1-15)
Nick Blacklock, James Holden, Louis Musson, Peter Brush, Andrew Cox, Daniel Tamone, Evan Tuckwell, Kura Lalaga, Kaleb Rech, Nathan Langsford, Petero Satogo, Chris Nay, Feka Silva, Larry Hermans, Tomu Mataika.

Southern Districts (1-15)
Salesi Maumalanga, Max Holland, Willie Maumalanga, Fili Tufui, Jake Douglas, Andrew Leota, Jono Hayes, Marcus Carbone, Waldo Wessels, Ben Volavola, Alex Gibbon, Apolosi Latunipulu, Feluela Finau, Afa Pakalani, Paul Asquith.


Penrith v Northern Suburbs

Penrith (1-15)
Emanuele Fuamatu, Sam Siaki, Ikuna Manuofetoa, Doug Want, Joe Neikere, Tu’itakau Kioa, Tupea Mata’u, Jason Havea, Michael Baysaat, Campbell Hislop, Sione Pusi’aki Fifita, Paueli Halafihi, Marika Meo, Paula Makasini, Luke Flower.

Northern Suburbs (1-15)
Kev McNamara, Will Weeks, Tyron Rota, Nick Palmer, Ben Matwijow, Hugh Sinclair, Will Miller, Michael Wells, Tim Duchesne, Josh Kay, Lochie Creagh, James Brown, Jordan Heyer, Peter Schuster, John Porch.


West Harbour v Randwick

West Harbour (1-15)
Dave Lolohea, Daniel Midghall, Michael Alaalatoa, Bradford Kapa, Tom Games, Kelly Meafua, Cohen Masson, Matt Coles, Max Beer, Ben James, Tito Mua, Rory Sidey, Henry Seavula, Joel Brooks, Dave Harvey.

Randwick (1-15)
Tristain Goodbody, David Vea, Dashville Kuate, Dave Parsons, Will Munro, Sam Figg, Jack Johnson, Mark Baldwin, Mitch Short, David Horwitz, Tom Hiddleston, Ben Starkey, Henry Hutchinson, Latu Latinipalu, Andrew Norton.


Warringah v Gordon

Warringah (1-15)
Rory O’Connor, Robert Kelly, Wayne Borsack, Vincent Wright, Junior Palau, James Cunningham, Sam Crompton, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Chris Arnold, Josh Gillard, Michael Adams, Jamie Forbes, Dave Feltscheer.

Gordon (1-15)
Aritema Ralulu, James Wilkinson, Tobias Guikabau, Mark Johnson, Harry Rorke, Jack Dempsey, Luke Rissman, Luke Papworth, Terry Preston, Will Shirvington, Alex Gregory, Erik Moss, Lucas Simkin, Matt McDougall, Sione Ala.