Intrust Shute Shield Rd9: Team Lists

Matt Coles on the charge for the Pirates - Photo: J.B Photography

Matt Coles on the charge for the Pirates – Photo: J.B Photography

West Harbour v Sydney University – Live on 7TWO

West Harbour (1-15)

Dave Lolohea, Dave Karamanis, Michael Alaalatoa, Bradford Kapa, Tom Games, Kelly Meafua, Cohen Masson, Matt Coles, Mona Silipa, Ben James, Tito Mua, Henry Seavula, Rory Sidey, Joel Brooks, Angus Le Lievre.

Sydney University (1-15)

Alastair Ryan, Thomas Coolican, Tomas Robertson, Byron Hodge, Liam Winton, Jake Wainwright, David Hickey, Mitchell Whiteley, Jake Gordon, Stuart Dunbar, Henry Clunies-Ross, Tom Carter, Angus Roberts, Mark O’Dare, Jack Macklin.


Manly v Eastwood

Manly (1-15)

Dane Maraki, Dave Porecki, Andrew Collins, Ed Gower, Ryan Melrose, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Daniel Alley, Matt Lucas, Sam Lane, Chris Yarrington, Reece Hodge, Dennis Pili-Gaitau, Richard Hooper, Brenden Hartmann.

Eastwood (1-15)

Sam Needs, Hugh Roach, Rob Lagudi. Tom Alexander, Jared Barry, Michael Kovacic, Hugh Perrett, Pat Sio, Mick Snowden, Jai Ayoub, John Grant, Tom Hill, Mike McDougall, Ben Shorter, Ben Batger.


Warringah v Eastern Suburbs

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Luke Holmes, Wayne Borsack, Vincent Wright, Junior Palau, James Cunningham, Sam Crompton, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Seb Wileman, Josh Gillard, Michael Adams, Jamie Forbes, Dave Feltscheer.

Eastern Suburbs (1-15)

Clay Brodie,Clarrie Moore,Jake Ilnicki,Fergus Lee-Warner, BJ Edwards,Tyrone Viiga,James Graham,Sam Stitcher, Angus Pulver,Robbie Mate,Will Paterson, Will Fay, Charlie Clifton, Malakai Watene-Zelezniak, Jack Maddocks.


Randwick v Southern Districts

Randwick (1-15)

Latu Talakai, David Vea, Dashville Kuate, Dave Parsons, Will Munro, Sam Figg, Jack Johnson, Mark Baldwin, Mitch Short, David Horwitz, Latu Latinipulu, Ben Starkey, Kuki Ma’afu, Chris Taripo, Tom Coupland.

Southern Districts (1-15)

Salesi Maumalanga, Max Holland, Willie Maumalanga, Jake Douglas, Fili Tufui, Marcus Carbone, Jono Hayes, Jed Holloway, Dewet Roos, Ben Volavola, Richie Williams, Apolosi Latunipulu, Denny Godinet, Feluela Finau, Paul Asquith.


Penrith v Parramatta

Penrith (1-15)

Max Maa Nelson, Sam Siaki, Luke Bryan, Doug Want, Tu’itakau Kioa, Ben Vai, Paueli Halafihi, Jason Havea, Aporosa Ada, Johnny Poe, Campbell Hislop, Ben Kaafi, Saiosi Vulinaganavou, Pauala Makasini, Michael Baysaat.

Parramatta (1-15)

Nick Blacklock, Liu Taituave, Nigel Vaifale, Seva Rokobaro, Evan Olmstead, Peter Brush, Evan Tuckwell, Andrew Cox, Dan Tully, Chris Nay, Gabby Kolinisau, Regan Haika, Larry Hermans, Petero Satogo, Tom Woods.


Gordon v Norths

Gordon (1-15)

Aritema Ralulu, Ron Hobden, Tobias Guikabau, Mark Johnson, Ruirahh Wilson, Jack Dempsey, Luke Rissman, Harry Rorke/Luke Papworth, Terry Preston, Mark Preston, Michael Manners, Erik Moss, Tom Matthews, Matt McDougall, Sione Ala.

Northern Suburbs (1-15)

Tyron Rota, Will Weeks, Lawrence Hunting, Nick Palmer, Michael O’Hea, Ben Matwijow, Will Miller, Michael Wells, Mitch Magrath, Josh Kay, Lochie Creagh, Ben Murray, Jorden Heyer, Richard Woolf, John Porch.