Intrust Shute Shield Rd8: Team Lists

Eastwood v Sydney University – Live on 7TWO

Eastwood (1-15)

Sam Needs, Todd Pearce, Rob Lagudi, Tom Alexander, James Neale, Michael Kovacic, Hugh Perrett, Pat Sio, Mick Snowden, Jai Ayoub, Ben Shorter, Tom Hill, Mike McDougall, Brad Curtis, Ben Batger.

Sydney University (1-15)

Alastair Ryan, Thomas Coolican, Tomas Robertson, Byron Hodge, Liam Winton, Jake Wainwright, David Hickey, Mitchell Whiteley, Jake Gordon, Stuart Dunbar, Henry Clunies-Ross, James McMahon, Jim Stewart, Mark O’Dare, Jack Macklin.


Eastern Suburbs v West Harbour

Eastern Suburbs (1-15)

Sione Kolo, Clarrie Moore, Jake Ilnicki, Fergus Lee-Warne, BJ Edwards, Sam Stitcher, James Graham, Tala Gray, Angus Pulver, Robbie Mate, Charlie Clifton, Will Fay, Kataro Matsushima, Malakai Watene-Zelezniak, Will Paterson.

West Harbour (1-15)

Dave Lolohea, Dave Karamanis, Michael Alaalatoa, Bradford Kapa, Tom Games, Kelly Meafua, Jordan Tuapou, Matt Coles, Mona Silipa, Ben James, David Moore, Henry Seavula, Rory Sidey, Joel Brooks, Angus Le Lievre.


Parramatta v Gordon

Parramatta (1-15)

Nick Blacklock, Liu Taituave, Nigel Vaifale, Seva Rokobaro, Evan Olmstead, Daniel Tamone, Evan Tuckwell, Andrew Cox, Kaled Rech, Chris Nay, Tui Faasisila, Regan Haika, Larry Hermens, Petero Satogo, Tom Woods.

Gordon (1-15)

Aritema Ralulu, Ron Hobden, Tobias Guikabau, Mark Johnson,Ruairidh Wilson, Jack Dempsey, Luke Rissman, Harry Rorke, Terry Preston, Mark Preston, Matt McDougall, Tom Matthews, Lucas Simkin, Sione Ala, Erik Moss.


Randwick v Manly

Randwick (1-15)

Toa Asa, David Vea, Latu Talakai, Dave Parsons, Will Munro, Sam Figg, Jack Johnson, Mark Baldwin, Mitch Short, David Horwitz, Latu Latinipulu, Ben Starkey, Kuki Ma’afu, Chris Taripo, Tom Coupland.

Manly (1-15)

Dane Maraki, Dave Porecki, Andrew Collins, Ed Gower, Dan Alley, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Mitch Daniel, Matt Lucas, Sam Lane, Chris Yarrington, Reece Hodge, Dennis Pili-Gaitau, Richard Hooper, Brenden Hartmann.


Southern Districts v Northern Suburbs

Southern Districts (1-15)

Salesi Maumalanga, Brandon Paenga-Amosa, Cameron Betham, Jake Douglas, Andrew Leota, Albert Hemopo, Jono Hayes, Marcus Carbone, Dewet Roos, Ben Volavola, Luke Smart, Apolosi Latunipulu, Denny Godinet, Feluela Finau, Richie Williams.

Northern Suburbs (1-15)

Tyron Rota, Will Weeks, Lawrence Hunting, Nick Palmer, Michael O’Hea, Ben Matwijow, Will Miller, Sape Tamamasui Misa, Mitch Magrath, Josh Kay, Lochie Creagh, Ben Murray, Jorden Heyer, Richard Woolf, John Porch.


Warringah v Penrith

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Robert Kelly, Wayne Borsack, Ben Adams, Junior Palau, James Cunningham, Luke Holmes, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Seb Wileman, Josh Gillard, Michael Adams, Brad Dixon, Dave Feltscheer.

Penrith (1-15)

Max Maa Nelson, Sam Siaki, Luke Bryan, Doug Want, Tu’itakau Kioa, Ben Vai, Paueli Halafihi, Jason Havea, Michael Baysaat, Johnny Poe, Sione Pusi’aki Fifita, Ben Kaafi, Saiosi Vulinaganavou, Aporosa Ada, Pauala Makasini.