Shute Shield: Round 7 1st Grade Team Lists

Manly v Northern Suburbs

Manly (1-15)

Mitch Lewis, James Hilterbrand, Gunnz Fuavao, Ryan Melrose, Adrian Hall, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Dan Alley, Matt Lucas, Nick Holton, Tom Chesters, Kevin Fuavao, Dennis Pili Gaitau, Cam Bailey, Josh Turner.

Northern Suburbs (1-15)

Ezra Luxton, John Wunder, Angus Taavou, Connor Vest, James Brown, Greg Lealofi, Taylor Francis, Gary Bautz, Harry Emery, Angus Sinclair, Lachlan Creagh, Irae Simone, Con Foley, Richard Woolf, Harry Burey.

Parramatta v Penrith

Parramatta (1-15)

David Lolohea, Sefo Setefano, Nigel Vaifale, Senio Toleafoa, Michael Ross, Andrew Cox, Adrian Musico, Tyrone Viiga, Waldo Wessels, Sam Hayward, Robert Duff, Niko Malo, Jaline Graham, Hayden Cole, Johnathan Malo.

Penrith (1-15)

Richie Vaihu, Chris Tiatia, Emmanuel Fuamatu, Ben Vai, Liam Winton, Naala Kei, Paueli Halafihi, Willie Tooala, Joseph Faoagali, James Umu, Bill Namoumou, Talia Tuaau, Nemani Matirewa, Elkan Tanuvasa, Keti Piukala.

Southern Districts v West Harbour

Southern Districts (1-15)

Conor Young, Brandon Paenga-Amosa, Duncan Chubb, Angus Ryan, Jake Douglas, Alex Perez, Conor Mitchell, Jamason Faanana-Shultz, Eli Pilz, Rohan Saifoloi, Faleula Finau, Paul Asquith, Denny Godinet, Luke Smart, Chris Nay.

West Harbour (1-15)

Andrew Tuala, Navi Bolatagici, Rhys Brodie, Joshua Redfern, Faiva Sailosi, Johnathan Midghall, Kelly Meafua, Albert Tuisue, TBC, Tayler Adams, Timothy Hansen, Ben Cotton, Justin Marsters, Oleni Ngungutua, Kodie Drury-Hawkins.

Eastern Suburbs v Gordon

Eastern Suburbs (1-15)

Tom Sheminant, Lyndsey Stevens, Steven Longwell, Tim Buchanan, Fergus Lee-Warner, Clarrie Moore, Rowan Perry, Sam Jackson, Jack Grant, Archie King, Tom Merrit, James Field, Ned Yeomans, Joe Pincus, Tom Pincus.

Gordon (1-15)

Nick Fraser, Andrew Seton, Harry Rorke, Callum McKenzie, Ru Wilson, Val Castella, Jack Maguire, Talalelei Moli, Mike Kennedy, Patolo Toeta, Sam Mete, Erik Moss, Sy Tevita, Paula Balekana, Bill Freeman.

Sydney University v Warringah

Sydney University (1-15)

Alex Batho, Folau Fainga’a, Wayne Borsack, Callum McIntosh, Jordan Chapman, Rohan O’Regan, Hamish Dunbar, Jake Wainwright, Nick Phipps, Ben Hughes, Greg Jeloudev, Tom Carter, Chris Ingate, Matthew Narracott, Christian Kagiassis.

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Luke Holmes, Sam Needs, Jack Tomkins, Sam Thomson, Tom Preece, Maclean Jones, Sam Ward, Josh Holmes, Josh Gillard, Harry Jones, Sailosi Tagicakibau, Seb Wileman, Tyson Davis, Dave Feltscheer.

Randwick v Eastwood

Randwick (1-15)

Tristan Goodbody, Adam Freier, Cameron Betham, Jock Armstrong, Ed Kennedy, Nick Kellaway, Jack Johnston, Sam Croke, Patrick Phibbs, Andrew Deegan, Andrew Kellaway, Ben Starkey, Devan Stoltz, Sepesa Tarogi, Lachlan Anderson.

Eastwood (1-15)

Jed Gillespie, Damien Fitzpatrick, Rob Lagudi, James Neale, Adam Campbell, George Kent, Tom Murphy, Michael Kovacic, Matt Gonzalez, Jackson Bird, Sione Ala, Tom Hill, Mike McDougall, Zac Mackay, Liam Windon.

Image: Adam MacDonald