Shute Shield: 1st Grade Round 8 Team Lists

Gordon v Manly

Gordon (1-15)

Nick Fraser, Andrew Seton, Harry Rorke, Ronni Scarano, Mark Johnson, Luke Papworth, Jack Maguire, Talalelei Moli, Mike Kennedy, Patolo Toeta, Sam Mete, Erik Moss, Alec Palmer, Paula Balekana, Bill Freeman.

Manly (1-15)

Sio Tatola, James Hilterbrand, Gunnz Fuavao, Ed Gower, Adrian Hall, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Dan Alley, Matt Lucas, Nick Holton, Tom Chesters, Kevin Fuavao, Dennis Pili Gaitau, Cam Bailey, Josh Turner.

Eastwood v Southern Districts

Eastwood (1-15)

Jed Gillespie, Hugh Roach, Rob Lagudi, James Neale, Adam Campbell, George Kent, Tom Murphy, Michael Kovacic, Matt Gonzalez, Jackson Bird, Sione Ala, Tom Hill, Tim Williams, Zac Mackay, Liam Windon.

Southern Districts (1-15)

Conor Young, Brandon Paenga-Amosa, Duncan Chubb, Angus Ryan, Fili Tufui, Alex Perez, Conor Mitchell, Jamason Faanana-Shultz, Eli Pilz, Rohan Saifoloi, Luke Smart, Apolosi Latunipulu, Denny Godinet, Ben Connolly, Paul Asquith.

Northern Suburbs v Randwick

Northern Suburbs (1-15)

Ezra Luxton. Will Weeks, Alain Miriallakis, Connor Vest, Nick Palmer, Greg Lealofi, Taylor Francis, Gary Bautz, Josh Noonan, Angus Sinclair, Lachlan Creagh, Con Foley, Jordan Heyer, Richard Woolf, Harry Burey.

Randwick (1-15)

Sonny Satuala, Adam Freier, Cameron Betham, Jock Armstrong, Ed Kennedy, Nick Kellaway, Jack Johnston, Sam Croke, Patrick Phibbs, Andrew Deegan, Reece Robinson, Ben Starkey, Devan Stoltz, Latu Latinipalu, Lachlan Anderson.

Penrith v Eastern Suburbs

Penrith (1-15)

Richie Vaihu, Chris Tiatia, Emmanuel Fuamatu, Vai Sosiete, Liam Winton, Liku Matangi, Peter Tiatial Matt Faoagali, Joseph Faoagali, James Faiva, Api Bera, Talia Tuaau, James Umu, Drew Masina, Nemani Matirewa.

Eastern Suburbs (1-15)

TBC

Warringah v Parramatta

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Luke Holmes, Sam Needs, Jack Tomkins, Sam Thomson, Tom Preece, Maclean Jones, Sam Ward, Josh Holmes, Josh Gillard, Harley Attwater, Sailosi Tagicakibau, Seb Wileman, Tyson Davis, Mick Adams.

Parramatta (1-15)

David Lolohea, Sefo Setefano, Nigel Vaifale, Senio Teleafoa, Michael Ross, Andrew Cox, Adrian Musico, Tyrone Viiga, Waldo Wessels, Sam Hayward, Robert Duff, Niko Malo, Jaline Graham, Hayden Cole, Johnathon Malo.

West Harbour v Sydney University

West Harbour (1-15)

Andrew Tuala, Navi Bolatagici, Rhys Brodie, Joshua Redfern, Faiva Sailosi, Kelly Meafua, Jack Corry, Albert Tuisue, Solomona Silipa, Tayler Adams, Jack Sullivan, Ben Cotton, Justin Marsters, Oleni Ngungutua, Kodie Drury-Hawkins.

Sydney University (1-15)

Alex Batho, Folau Fainga’a, Wayne Borsack, Callum McIntosh, Jordan Chapman, Calum Buckling, Jake Wainwright, Rohan O’Regan, Jock Merriman, Ben Hughes, Chris Ingate, Tom Carter, Alfred Paea, Matthew Hood, Christian Kagiassis.