Shute Shield Round 9: First Grade Team Lists

The Shute Shield returns to beautiful Orange in the Central West of NSW this weekend, with Easts set to take on Gordon.

Elsewhere, Eastwood take on a red hot Warringah outfit, Norths host a Souths side desperate for a win, Randwick take on Western Sydney and West Harbour face Manly.


Eastern Suburbs v Gordon

Eastern Suburbs (1-15)

Callum King, Lindsey Stevens, Archie Hall, Emerson Adcock, Jack Turley, BJ Edwards, Charlie Gamble, Sam Shires, Jack Grant, Cohan Guerra, Sam Fogarty, Sione Tu’ipulotu, James Field, Henry Paterson, Dan Donato.

Gordon (1-15)

Harry Rorke/Nick Fraser, Mahe Vailanu, Charlie Abel, Cameron Holt, Jack Margin, Brendan Mitchell, James Lough/Jack Maguire, Jordy Goddard, Jacob Abel, Sean Kearns, Tautalatasi Tasi, Mark Koteczky, Alex Gregory, Oli Smeallie, Alex Barker.

Eastwood v Warringah

Eastwood (1-15)

Dean Doumbos, Ed Craig, Rob Lagudi, James Neale, Rhys Allen, Michael Icely, Tevita Piukala, Pat Sio, Mick Snowden, Tayler Adams, Kiti Ratu, Nox Muliufi, Pama Fou, Afa Pakalani, Jackson Bird.

Warringah (1-15)

Mees Erasmus, Wes Thomas, Faavea Sila, Sam Thomson, Matt Foulds, Boyd Killingworth, Luke Reimer, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Ben Marr, Luke Vescio, Harley Attwater, Ben Woolett, Liam Windon.​

Northern Suburbs v Southern Districts

Northern Suburbs (1-15)

Ben Ryan, Sam Kitchen, Lawrance Hunting, Nick Palmer, Connor Vest, George Murrin, Gary Bautz, Hugh Sinclair, Nick Duffy, Angus Sinclair, Nuno Sousa Guedes, Harry Burey, Reece Mau’u, Nathan Russell, Connor Winchester.

Southern Districts (1-15)

James Wayland, Liam Dwyer, Shambeckler Vui, Jake Douglas, James Hasson, Harry McLennan, Jake Kay, Nathan Lawson, DeWet Roos, Bayley Kuenzle, Apaola TeaLama, Apo Latunipulu, Denny Godinet, Will Thomas, Christian Kagiassis.

Randwick v Western Sydney

Randwick (1-15)

George Hendry, Adam Freier, Cam Betham, Tom Nowlan, Nathan Den Hoedt, Kyle Harris, Christain Poidevin/Jack Johnson, Tom Preece, Mitchell Short, Bryan Croke/Tom Halse, Jackson Mohi, Nick Wilkinson, Tom Molloy, Zac Carr, Freddy Dorrough.

Western Sydney (1-15)

Junior Satiu, Matt Borg, Kalafi Pongi, Teekay Katoa, Tevita Vea, Adrian Musico, Riley Jacobson, Tala Moli, Joey Faoagali, Daniel Tully, Hayden Cole, Paul Simona, Johnny Folau, Taliliki Nadredre, Michael Zakhia.

West Harbour v Manly

West Harbour (1-15)

Sione Mafi, Raukawa Neems, Rhys Brodie, Visiano Vaohea, Joshua Redfern, Kaliova Nacina, Damien Fleming, Francis Ieremia Saufoi, Dion Spice, Tiaan Henk Swanepoel, Christian Vainerere, Cooper Henwood, Tyler Fisher, James Turner, Noah Cooper.

Manly (1-15)

Sio Tatola, TBC, Mokani Fuavao, Alex Humfrey, Adrian Hall, Harry Bergelin, Kotoni Ale, TBC, Harry Emery, James Ohmsen, Ben Crerar, Hutana Coffin, Beaudein Waaka, Jack Veitch/Jed Ibbotson, Ben Howard.

 



error: Content is protected !!