Shute Shield Round 8: First Grade Team Lists

There’s not much better than a local derby and this week, we’ve got a few. While the Manly v Warringah clash will steal most of the limelight, the Gordon v Norths clash will be just as fiery (we’ll have more on that later this week).

Find out who has been named in your side to play in round eight this weekend.


Eastwood v West Harbour

Eastwood (1-15)

Dean Doumbos, Ed Craig, Rob Lagudi, James Neale, Rhys Allen, Michael Icely, Tevita Piukala, Pat Sio, Mick Snowden, Tayler Adams, Kiti Ratu, Nox Muliufi, Pama Fou, Afa Pakalani, Jackson Bird.

West Harbour (1-15)

Sione Mafi, Raukawa Neems, Rhys Brodie, Joshua Redfern, Michael Rigney, Kaliova Nacina, Damien Fleming, Francis Ieremia Saufoi, Dion Spice, Tiaan Henk Swanepoel, Cooper Henwood, Tyler Fisher, Christian Vainerere, James Turner, Noah Cooper.

Gordon v Northern Suburbs 

Gordon (1-15)

Harry Rorke, Mahe Vailanu, Nick Frazer/Charlie Abel, Jack Margin, Cameron Holt, Brendan Mitchell, James Lough, Jordy Goddard, Jacob Abel, Robbie Coleman, Mike Molloy, Mark Koteczky, Alex Gregory, Kim Bateman, Jaline Graham.

Northern Suburbs (1-15)

Caylib Oosthuizen, Sam Kitchen, Lawrance Hunting, Nick Palmer, Connor Vest, George Murrin, Gary Bautz, Hugh Sinclair, Nick Duffy, Angus Sinclair, Nuno Sousa Guedes, Harry Burey, Devan Stoltz, Nathan Russell, Reece Mau’u.

Western Sydney v Eastern Suburbs

Western Sydney (1-15)

Nigel Vaifale, JP Sauni, Kalafi Pongi, Teekay Katoa, Tevita Vea, Adrian Musico, Riley Jacobson, Tala Moli, Joey Faoagali, Daniel Tully, Taliliki Nadredre, Paul Simona, Johnny Folau, Hayden Cole, Micheal Zakhia.

Eastern Suburbs (1-15)

Callum King, Lindsey Stevens, Archie Hall, BJ Edwards, Emerson Adcock, Jack Turley, Charlie Gamble, Sam Shires, Jack Grant, Cohan Guerra, Sam Fogarty, Sione Tu’ipulotu, James Field, Henry Paterson, Dan Donato.

Sydney University v Southern Districts

Sydney University (1-15)

Tom Osborne, Tom Horton, Wayne Borsak, Jack Sherratt, David McDuling, Nick Champion de Crespigny, Hugh Summerhayes, Mitch Whiteley, Daniel Calavassy, Connor O’Shea, Harry Potter, Wil McDonnell, James Armstrong, Nathaniel Tamwoy, James Kane.

Southern Districts (1-15)

James Wayland, Liam Dwyer, Shambeckler Vui, Jake Douglas, Damian Johnston, James Hasson, Jake Kay, Nathan Lawson, DeWet Roos, Bayley Kuenzle, Apaola TeaLama, Apo Latunipulu, Denny Godinet, Will Thomas, Christian Kagiassis.

Manly v Warringah 

Manly (1-15)

Conor Davidson, James Hilterbrand, Mokani Fuavao, Le Roux Roets, Alex Humfrey, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Dan Alley, Harry Emery, Nick Holton, Michael Adams, Kevin Fuavao, Beaudein Waaka, Ben Howard, James Ohmsen.

Warringah (1-15)

Mees Erasmus, Wes Thomas, Faavea Sila, Sam Thomson, Matt Foulds, Ru Mackenzie, Jack Hayson, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Ben Marr, Luke Vescio, Harley Attwater, Ben Woolett, Liam Windon.



error: Content is protected !!