Shute Shield Round 7: 1st Grade Team Lists

After six rounds, we’re a third of the way through the regular Shute Shield season and not a whole lot separates the 11 teams, as results showed last week.

Find out who has been named in your side to play this weekend.


Gordon v Eastwood 

Gordon (1-15)

Harry Rorke, Mahe Vailanu, Nick Fraser, Jack Margin, Cameron Holt, Brendan Mitchell, James Lough, Jordy Goddard, Jacob Abel, Sean Kearns, Mike Molloy, Mark Koteczky, Alex Gregory/Jaline Graham, Kim Bateman, Robbie Coleman.

Eastwood (1-15)

Dean Doumbos, Ed Craig, Rob Lagudi, Josh Anderson, Rhys Allen, Michael Icely, Tevita Piukala, Pat Sio, Mick Snowden, Tayler Adams, Kiti Ratu, Nox Muliufi, Pama Fou, Afa Pakalani, Jackson Bird.

Randwick v Manly

Randwick (1-15)

George Hendry, Adam Freier, Dan Matthew, Tom Pirrodi, Nathan Den Hoedt, Tom Preece, Jack Johnson, Christian Poidevin, Mitchell Short, Bryan Croke, Jackson Mohi, Nick Wilkinson, Tom Molloy, Zac Carr, Freddy Dorrough.

Manly (1-15)

TBC

Western Sydney v Northern Suburbs

Western Sydney (1-15)

Nigel Vaifale, Jordan Ieremia, Kalafi Pongi, Teekay Katoa, Sev Domoni, Adrian Musico, Riley Jacobson, Tala Moli, Liam Tully, Dom Graham, Taliliki Nadredre, Paul Simona, Johnny Folau, Hayden Cole, Micheal Zakhia.

Northern Suburbs (1-15)

Ben Ryan, Sam Kitchen, Lawrance Hunting, Declan Carroll, Connor Vest, Hugh Taylor, Gary Bautz, George Murrin, Josh Noonan, Angus Sinclair, Reece Mau’u, Devan Stoltz, Jack Lindsay, Nathan Russell, Harry Burey.

Sydney Uni v West Harbour

Sydney Uni (1-15)

Tom Osborne, Tom Horton, Wayne Borsak, Jack Sherrat, Dave McDuling, Nick Champion de Crespigny, Hugh Summerhayes, Mitch Whiteley, Daniel Calvassy, Connor O’Shea, Harry Potter, Will McDonnell, James Dargaville, James Armstrong, James Kane. 

West Harbour (1-15)

Michael Rigney, Raukawa Neems, Rhys Brodie, Amos Viiga, Joshua Redfern, Kaliova Nacina, Damien Fleming, Francis Ieremia Saufoi, Dion Spice, Tiaan Henk Swanepoel, James Turner, Tyler Fisher, Christian Vainerere, Cooper Henwood, Noah Cooper.

Warringah v Southern Districts

Warringah (1-15)

Faavae Sila, Wes Thomas, Manasseh Alaga, Matt Foulds, Sam Thomson, Ru Mackenzie, Jack Hayson, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Ben Marr, Tyson Davis, Charlie Tupou, Ben Woolett, Liam Windon.

Southern Districts (1-15)

James Wayland, Liam Dwyer, Shambeckler Vui, Jake Douglas, James Hasson, Nathan Lawson, Jake Kay, Marcus Carbone, DeWet Roos, Bayley Kuenzle, Apaola TeaLama, Apo Latunipulu, Denny Godinet, Faluela Finau, Will Thomas.



error: Content is protected !!