Shute Shield: Round 15 1st Grade Team Lists

Manly can all but wrap up the minor premiership with a win in round 15 while a number of other sides are playing to keep their finals hopes alive.

Manly v Southern Districts

Manly (1-15)

Sio Tatola, James Hilterbrand, Gunnz Fuavao, Junior Palau, Adrian Hall, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Dan Alley, Tim Donlan, Sam Lane, Tom Chesters, Kevin Fuavao, Dennis Pili-Gaitau, Cam Bailey, Josh Turner.


Southern Districts (1-15) 

Conor Young, Brandon Paenga-Amosa, Duncan Chubb, Angus Ryan, Jake Douglas, Alex Perez, Marcus Carbone, Albert Hemopo, DeWet Roos, Rohan Saifoloi, Alex Gibbon, Apolosi Latunipulu , Luke Smart, Ben Connolly, Jamie Verran.

Warringah v Southern Districts

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Chris Ale, Sam Needs, Jack Tomkins, Sam Thomson, Maclean Jones, Tom Connor, Tom Preece, Josh Holmes, Hamish Angus, Harry Jones, Josh Gillard/Tyson Davis, Seb Wileman, Sailosi Tagicakibau, Dave Feltscheer.

Sydney University (1-15)

Harry Johnson-Holmes, Tom Horton, Wayne Borsack, Nick Champion De Crespigny, Lachlan Swinton, Declan Moore, Hamish Dunbar, Rohan O’Regan, Theo Strang, Ben Hughes, Christian Kagiassis, Tom Carter, Chris Ingate, Greg Jealoudev, Tom Kingston.

Randwick v Parramatta

Randwick (1-15)

Sonny Satuala, Adam Freier, Harry Chapman, Jesse Harris, Jock Armstrong, Jack Hayson, Jack Johnston, Sam Croke, Mitch Short, Andrew Deegan, Tom Collins, Ben Starkey, Tom Stephenson, Latu Latunipulu, Lachlan Anderson.

Parramatta (1-15)

David Lolohea, Aaron Blacklock, Nigel Vaifale, Seva Domoni, Michael Ross, Daniel Tamone, Adrian Musico, Andrew Cox, Waldo Wessels, Johnnie Poe, Jaline Graham, Sam Hayward, Josh Tupuola, Hayden Cole, Puka Malo.

 

Penrith v West Harbour

Penrith (1-15)

Richie Vaihu, John Pene, Emmanuel Fuamatu, Naala Kei, Liam Winton, Sione Fifita, Tuitakau Kioa, Sione Hifo, Joseph Faoagali, James Faiva, Niko Dalivusa, Talia Tuaau, Nemani Matirewa, Drew Masina, Jarad Gorman.

West Harbour (1-15)

Andrew Tuala, Phillip Bradford, Marcus Cutler, Joshua Redfern, Faiva Sailosi, Kelly Meafua, Jake Kay, Albert Tuisue, Dion Spice, Tayler Adams, Tito Mua, Ben Cotton, Justin Marsters, Jack Sullivan, Kodie Drury-Hawkins.

Northern Suburbs v Gordon

Northern Suburbs (1-15)

Ezra Luxton, Sam Kitchen, Lawrence Hunting, Nick Palmer, Conor Vest, Greg Lealofi, Will Miller, Gary Bautz/Leon Akopian, Nick Duffy, Angus Sinclair, Lachlan Creagh, Con Foley, Reece Mauu, Richard Woolf, Augustin Slowik.

Gordon (1-15)

Nick Fraser, Andrew Seton, Raven Nurse, Francis Auwerda, Ru Wilson, Luke Papworth, Jack Maguire, Talalelei Moli, Matt Hayter, Patolo Toeta, Matt McDougall, Sy Tevita, Alec Palmer, Paula Balekana, Bill Freeman.

Eastwood v Eastern Suburbs

Eastwood (1-15)

Jed Gillespie, Ed Craig, Rob Lagudi, James Neale, Adam Campbell, Lachie Cannell, Dave Piukala, George Kent, Matt Gonzalez, Blake Sutton, Tim Williams, Tom Hill, Mike McDougall, James Sarks, Liam Windon.

Eastern Suburbs (1-15)

Tom Sheminant, Cameron Fenton, Steven Longwell, Tim Buchanan, Fergus Lee-Warner, Clarrie Moore, Rowan Perry, Sam Stitcher, Jack Grant, Mack Mason, Charlie Clifton, Archie