Shute Shield: Round 14 first grade team lists

This weekend’s 14th round of the 2019 Shute Shield season could have huge implications on the finals and which teams earn a post-season berth, with a couple of monstrous clashes set to be played out.

Find out who’s been named to start for your side this weekend:


 

Gordon v West Harbour

Gordon (1-15)

Harry Rorke, Mahe Vailanu, Charlie Abel, Cameron Holt, Jack Margin, Tom Silk, Jack Maguire, Jordy Goddard, Jacob Abel, Sean Kearns, Ahmu Tuimalealiifano, Mark Koteczky/Joey Walton, Mike Molloy, Alex Barker, Robbie Coleman

West Harbour (1-15)

Sione Mafi, Navitalai Bolatagici, Rhys Brodie, Visiano Vaohea, Amos Viiga, Francis Ieremia Saufoi, Kaliova Nacina, Vakautaatu Manu, Dion Spice, Tiaan Swanepoel, James Turner, Cooper Henwood, Tyler Fisher, Christian Vainerere, Noah Cooper

 

Manly v Eastwood

Manly (1-15)

Sio Tatola, Aaron Blacklock, Conor Davidson, Alex Dalzell, Alex Humfrey, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Dan Alley, Harry Emery, Nick Holton, Josh Turner, Beaudein Waaka, Michael Adams, Jay Baker, Ben Howard

Eastwood (1-15)

Dean Doumbos, Ed Craig, Rob Lagudi, James Neale, Charles Granger, Michael Icely, Tevita Piukala, Pat Sio, Mick Snowden, Tayler Adams, Kiti Ratu, Nox Muliufi, Barton Picone, Afa Pakalani, Jackson Bird

 

Northern Suburbs v Warringah

Northern Suburbs (1-15)

Lawrence Hunting, Andrew Tuala, Max Ma’a, Connor Vest, Nick Palmer, Pat Tafa, Will Miller, Hugh Sinclair, Michael Dowsett, Angus Sinclair, Lachie Creagh, Harry Burey, Nathan Russell, Richie Woolf, Reece Mau’u

Warringah (1-15)

Baxter King, Robert Kelly, Faavae Silva, Sam Thomson, Matt Foulds, Potu Leavasa, Max Girdler, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Charlie Tupou, Tyson Davis, Seb Wileman, Esera Chee-Kam, Liam Windon

 

Randwick v Southern Districts

Randwick (1-15)

Toby Trinder, David Vea, Dan Matthew, Tom Nowlan, Nathan Den Hoedt, Kyle Harris, Jack Johnson, Christian Poidevin, Mitchell Short, Morgan Steyn, Josh Gordon, Nick Wilkinson, Fraser Strachan, Tom Molloy, Freddy Dorrough

Southern Districts (1-15)

Rodney Ma’a, Joe Cotton, Shambeckler Vui, Jake Douglas, Jed Holloway, Nathan Lawson, Sam Latunipulu, Harry McLennan, Cooper Chambers, Bayley Kuenzle, Tyrell Naleba, Apo Latunipulu, Denny Godinet, Apaola TeaLama, Christian Kagiassis

 

Sydney University v Western Sydney

Sydney University (1-15)

Matt Sandell, Ben Carolan, Wayne Borsak, Jack Sherratt, David McDuling, Nicholas Champion de Crispigny, Josh Kemeny, Rohan O’Reagan, Banjo Travers, James Kane, William McDonnell, James Armstrong, Harry Potter, Tim Clements

Western Sydney (1-15)

TBC



error: Content is protected !!