Shute Shield: Round 14 1st Grade Team Lists

Team lists have been released ahead of round 14 Shute Shield action this weekend.

Southern Districts v Northern Suburbs


Southern Districts (1-15)

Conor Young, Brandon Paenga-Amosa, Duncan Chubb, Angus Ryan, Jake Douglas, Alex Perez, Conor Mitchell, Marcus Carbone, DeWet Roos, Rohan Saifoloi, Alex Gibbon, Apolosi Latunipulu, Luke Smart, Ben Connolly, Jamie Verran.

Northern Suburbs (1-15)

Ezra Luxton, Sam Kitchen, Lawrence Hunting, Nick Palmer, Conor Vest, Greg Lealofi, Will Miller, Gary Bautz/Leon Akopian, Nick Duffy, Angus Sinclair, Lachlan Creagh, Con Foley, Reece Mauu, Richard Woolf, Augustin Slowik.

Warringah v Eastern Suburbs

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Chris Ale, Sam Needs, Jack Tomkins, Sam Thomson, Maclean Jones, Tom Connor, Tom Preece, Josh Holmes, Hamish Angus, Sailosi Tagicakibau, Josh Gillard, Seb Wileman, Mick Adams, Dave Feltscheer.

Eastern Suburbs (1-15)

Tom Sheminant, Cameron Fenton, Steven Longwell, Tim Buchanan, Fergus Lee-Warner, Clarrie Moore, Rowan Perry, Jack Digby, Jack Grant, Mack Mason, Charlie Clifton, Archie King, Ned Yeomans, Fetongi Tuinauvai, Will Maddocks.

Penrith v Parramatta

Penrith (1-15)

Richie Vaihu, John Pene, Emmanuel Fuamatu, Pai Matalau, Liam Winton, Naala Kei, Sione Hifo, Willie Tooala, Joseph Faoagali, James Faiva, Niko Dalivusa, Paueli Halafihi, Elkan Tanuvasa, Talia Tuaau, Nemani Matirewa.

Parramatta (1-15)

David Lolohea, Aaron Blacklock, Nigel Vaifale, Seva Domoni, Michael Ross, Daniel Tamone, Adrian Musico, Andrew Cox, Waldo Wessels, Johnnie Poe, Robert Duff, Sam Hayward, Josh Tupuola, Hayden Cole, Jaline Graham.

Eastwood v Randwick

Eastwood (1-15)

Jed Gillespie, Hugh Roach, Rob Lagudi, James Neale, Tom Alexander, Michael Kovacic, Tom Murphy, George Kent, Matt Gonzalez, Jackson Bird, Tim Williams, Tom Hill, Mike McDougall, Zac Mackay, Liam Windon.

Randwick (1-15)

Tristain Goodbody, Adam Freier, Cameron Betham, Jock Armstrong, Ed Kennedy, Sam Croke, Jack Johnston, Jack Hayson, Mitch Short, Andrew Deegan, Tom Collins, Ben Starkey, Devan Stoltz, Latu Latinipalu, Lachlan Anderson.

 

 

West Harbour v Gordon

West Harbour (1-15)

Andrew Tuala, Phillip Bradford, Vaughan Lomax, Joshua Redfern, Albert Tuisue, Kelly Meafua, Jake Kay, Harrison Higgins, Nathan Lennon, Tayler Adams, Tito Mua, Ben Cotton, Justin Marsters, Jack Sullivan, Kodie Drury-Hawkins.

Gordon (1-15)

Nick Fraser, Andrew Seton, Raven Nurse, Francis Auwerda, Ru Wilson, Luke Papworth, Jack Maguire, Talalelei Moli, Matt Hayter, Patolo Toeta, Matt McDougall, Sy Tevita, Alec Palmer, Paula Balekana, Bill Freeman.

 

 

Sydney University v Manly

Sydney University (1-15)

Harry Johnson-Holmes, Tom Horton, Wayne Borsack, Nick Champion De Crespigny, Lachlan Swinton, Declan Moore, Hamish Dunbar, Rohan O’Regan, Theo Strang, Jock Merriman, Christian Kagiassis, Tom Carter, Chris Ingate, Greg Jealoudev, Tom Kingston.

Manly (1-15)

Sio Tatola, Harry Scoble, Gunnz Fuavao, Ryan Melrose, Adrian Hall, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Dan Alley, Tim Donlan, Sam Lane, Tom Chesters, Kevin Fuavao, Dennis Pili-Gaitau, Cam Bailey, Josh Turner.