Shute Shield: Round 11 Team Lists

Photo: Malcolm Chuck

Warringah v Randwick

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Rob Kelly/Chris Ale, Mannassah Alaga, Jack Tomkins, Andrew Davies, Tom Preece. Tom Connor, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Seb Wileman, Josh Gillard, Sailosi Tagicakibau, Tyson Davis, Dave Feltscheer.

Randwick (1-15)

Sonny Satuala, Adam Freier, Cameron Betham, Jock Armstrong, Ed Kennedy, Nick Kellaway, Jack Johnston, Sam Croke, Mitch Short, Lachlan Anderson, Tom Molloy, Ben Starkey, Devan Stoltz, Latu Latinipalu, Ben O’Donnell.

Eastern Suburbs v Southern Districts

Eastern Suburbs (1-15)

Tom Sheminant, Cameron Fenton, Steven Longwell, Tim Buchanan, Fergus Lee-Warner, Clarrie Moore, Rowan Perry, Sam Stitcher, Jack Grant, Archie King, Tom Merrit, James Field, Ned Yeomans, Joe Pincus, Will Maddocks.

Southern Districts (1-15)

Conor Young, Brandon Paenga-Amosa, Willie Maumalanga, Angus Ryan, Jake Douglas, Alex Perez, Conor Mitchell, Albert Hemopo, DeWet Roos, Rohan Saifoloi, Luke Smart, Apolosi Latunipulu, Paul Asquith, Ben Connolly, Jamie Verran.

Penrith v Northern Suburbs

Penrith (1-15)

Richie Vaihu, John Pene, Emmanuel Fuamatu, Vai Sosiete, Liam Winton, Sione Hifo, Liku Matangi, Willie Tooala, Joseph Faoagali, James Faiva, Api Bera, Talia Tuaau, James Umu, Keti Piukala, Nemani Matirewa.

Northern Suburbs (1-15)

Ezra Luxton, Will Weeks, Alain Miriallakis, Nick Palmer, James Brown, Conor Vest, Will Miller, Hugh Sinclair, Josh Noonan, Angus Sinclair, Lachlan Creagh, Con Foley, Ryan Hough, Richard Woolf, Harry Burey.

Eastwood v Gordon

Eastwood (1-15)

Jed Gillespie, Ed Craig, Rob Lagudi, James Neale, Adam Campbell, George Kent, Tom Murphy, Michael Kovacic, Matt Gonzalez, Jackson Bird, Sione Ala, Tom Hill, Blake Sutton, Zac Mackay, Liam Windon.

Gordon (1-15)

Nick Fraser, Andrew Seton, Raven Nurse, Francis Auwerda, Ru Wilson, Luke Papworth, Jack Maguire, Talalelei Moli, Matt Hayter, Patolo Toeta, Sam Mete, Sy Tevita, Alec Palmer, Paula Balekana, Bill Freeman.

Manly v West Harbour

Manly (1-15)

Gunnz Fuavao, Sio Tatola, Alex Westgarth, Ed Gower, Adrian Hall, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Dan Alley, Tim Donlan, Sam Lane, Tom Chesters, Kevin Fuavao, Dennis Pili-Gaitau, Jacob Woodhouse, Cam Bailey.

West Harbour (1-15)

Andrew Tuala, TBC, Rhys Brodie, Joshua Redfern, Faiva Sailosi, Bradford Kapa, Kelly Meafua, Albert Tuisue, Nathan Lennon, Tayler Adams, Jack Sullivan, Ben Cotton, Justin Marsters, Tito Mua, Kodie Drury-Hawkins.

Sydney University v Parramatta

Sydney University (1-15)

Alex Batho, Folau Fainga’a, Ezrah Amituanai, Rohan O’Regan, Nick Champion De Crespigny, Jake Wainwright, Hamish Dunbar, Siaosi Halaifonua, Theo Strang, Jock Merriman, Christian Kagiassis Ben Hughes, Tom Carter, Tom Kingston, Tim Clements.

Parramatta (1-15)

Brendan Crosilla, Sefo Setefano, Nigel Vaifale, Seva Domoni, Michael Ross, Andrew Cox, Adrian Musico, Tyrone Viiga, Waldo Wessels, Sam Hayward, Roman Ioelu, Josh Tupuola, Robert Duff, Hayden Cole, Jaline Graham.