Shute Shield Round 11: All Grade & Colts Team Lists

EASTERN SUBURBS V SOUTHERN DISTRICTS

EASTERN SUBURBS


FIRST GRADE

Callum King, Lindsey Stevens, Archie Hall, Jack Turley, BJ Edwards, Tim Buchanan, Charlie Gamble, Sam Shires (c), Jack Grant, Cohan Guerra, Sam Fogarty, Jordan Heyer, Ned Yeomans, Will Maddocks, Dan Donato.

SECOND GRADE

James King, Jack Nettleton, Viliami Ma’umalanga, Guy Beever, Nathan Brennan, Archie Gavin, George Corias, Liam Moylan, Angus Fowler, Nicholas Shannon, Ali Beale, Daniel England, Paddy Keen, Will Paterson, Trent Storen.

THIRD GRADE

Dan Howes, Josh Smith, Josh Toms, Guy Beever, Will McManus, Alex King (c), Charlie Yole, Scott Ferris, Jayden Wright, Nicholas Shannon, Dan Idundun, John Julian, Bailey Hilder, Lochie Robinson, Rhys Corbishley.

FOURTH GRADE

Chris Toalepai, Will Foxton, Luke Wilson, David Beggs, Angus Urquhart, Colin Ryan, Ruben Sanz, Tom Clifton, Harry Doyle, James Coppola, Justin Fourie, Alec Sheldon, Steve Mayman, Daniel Baum, Liam Corbishley.

COLTS 1

Dougal Hick, Harry Clayton, Archer Holz, Flyn Kilby, Jack Cornish, Jeremy Williams, Don Freeman, Paddy Cusack, Seb Strang, Jake Styles, Tom Scribner, Brooklyn Hardaker, Ben Baker, Fred Tricks, Blake Rixson.

COLTS 2

Vincent Reilly, Edward Collard, Cos Strathis, James Baldwin, Frank Scanlan, Nick Wingrove, Oskar Mitchell, Aidan Kelso, AJ Wallington, Lochie Mason, Aiden Paterson, Liam Rayner, Dom Walker, Percy Duncan, Tom Miller.

COLTS 3

Nick Guerrera, Edward Spry, Tom Bartlett, Jake Thomas, Jesse Willaims, Finn O’Sullivan, Jobe Brook, Billy Beere, Wilson Dulieu, Harry Gosper, Charlie Baker, Ben Richie, Ben Tate, Lachlan Shortis, Jack McCathie.

SOUTHERN DISTRICTS 

FIRST GRADE

James Wayland, Liam Dwyer, Shambeckler Vui, Jake Douglas, Angus Ryan, James Hasson, Sam Latunipulu, Nathan Lawson, Waldo Wessels, Bayley Kuenzle, Faluela Finau, Apo Latinupulu, Denny Godinet, Will Thomas, Christian Kagiassis, Rodney Ma’a, Jake Kay.

SECOND GRADE

Jacob Storey, Blake Schoupp, Keitel Bramston, Rob Wilson, Damian Johnston, Kieran Black, James Finch, John- W Boath-Moananu, Cooper Chambers , Daniel Bell, Apaola TeaLama, Hamish Duvall, Tyrrell Naleba , Ben Connolly, Jack Conen.

THIRD GRADE

Sam Lindsay, Ryan Connolly, Marcel Sampson, Richard Friedman, Sam Leon, Joe Giardallo, Shaun Thornton, Andrew Wilson, James Whelan, Brock Hammond, Jared Elasi, Tau Penitani, Jake Kefford, Cooper Harris, Blake Taylor.

FOURTH GRADE
Ryan MacKay, Andrew Jurksartis, Tom Dawes, TBA, Dan Ward, Tom Dibdin, Brendan TynanDavy, Elijah Suter, AJ Morris, Rob James, Samuel Tui, Tutilla Tuala, Luke Smart, Henry Godinet, Rob Siteine.

COLTS 1

Frank Scott, Bailey Lamb , Lachlan Frean, Jesse MacKinnon, Damon Foley, Rory Lynch ©, Ben Robson, Clayton Clinch, John Sharpe, Bryce Rue, Sam Carmody, TJ Rangi Kihi, Deon Evans-Ao, Alphonso Pyne , Lachlan Morgan.

COLTS 2

Marouna Katuke, Jordan Mouscas, Wiremu Williams-Clarke, Brad Thorn, Riley O’Connor, Ronan Eruini-Bennett, Josh Cahill, Will Bicknell, Riley Byrne, Mataroa Maui, Luke Richardson, Keiron Ellis, Tavish Humphrys-Jones, Mitch Gasnier, Nick Jonas.

GORDON V RANDWICK

GORDON

FIRST GRADE

Harry Rorke , Robbie Abel , Charlie Abel , Cameron Holt , Jack Margin , Mahe Vailanu , James Lough, Jordy Goddard © , Jacob Abel , Sean Kearns , Mike Molloy, Lagi Setu , Alex Gregory , Oli Smeallie , Alex Barker .

SECOND GRADE

Sean Dillon, Andrew Seton, Lewis Skinner, Jack Falloon , Hugh Margin, Jack Maguire, Toby Parr, Tom Silk, Kyle Brown, Wesley Sefuiva, Sam Tabuatamata, Niko Malo, Erik Moss, Kim Bateman, Scott Pursell.

THIRD GRADE

Brandon Faavae-Eli, Hugh Morgan, Hugh Cropley, Andrew Chapman, Lachie Cannell, Brett Van Zyl, Lachlan Archer, Jahmin Gernhoefer, Jake O’Brien, James Dainton, Kane Ladhams, Jarred Dowie, Josh Mitchell, Josefa Cau Cau, Sam Frankham.

FOURTH GRADE

Ben Wilkinson, Sammy Milgate, Nick Meagher, Will Halliday, Nick Tracy, Lachie Camp, Ash Goddard, Rob Stirzaker, Henry Carmichael, Kurtis Quinn, Borore Howton, Matt MacDougall, Sam Mete, Marcus Hundt.

COLTS 1

Simon Rahme, Julian Heaven, Frank Cutler, Tom Partington, Alex Rahme, Max Cutrone , Harry Turner, Harrison Walker, Dylan Dowling, Dominic Easy, Aidan Dowling, Jamie Hoyes, Faiva Faiva, Will Lloyd , Mike Pavlakis.

COLTS 2

James Frear , William McLennan, Oscar Moran, Jack Sharp, Josh Pulvirenti , Sam Lock, Cam Fish , Billy Collins, Tom Kendrick, Hone Edwards, Ottavio Galletta, Patrick Flaherty , Dylan Glassie, Hayden Kendall, James Westbury.

COLTS 3

Tangi Mafi, Finn Spalding , Rocky Naati , Ben Sullivan, Sam Rigney, Josh Christy, Nelson Roberts , Henry Halliday, Tom Williams, Joe O’Sullivan , Jayden Burgess, James Tucker, Oskar Enasio, Nic O’Donohue, Lewie Parfitt.

RANDWICK

FIRST GRADE

George Hendry, David Vea, Dan Matthew, Tom Nowlan, Alex Hills, Kyle Harris, Jack Johnson, Christian Poidevin, Mitchell Short, Tom Halse/Bryan Croke, Jackson Mohi, Nick Wilkinson, Dylan Pietsch/Tom Molloy, Zac Carr, Freddy Dorrough, Alex Iosefa.

SECOND GRADE

Toby Trinder, Adam Freier, Cam Betham, Tom Pirrodi, Tom Weatherall, Lewis Taie, Ryan Powter, Justin Cooper, Tyzac Jordan, Morgan Steyn, Matt McTaggart, Ben Starkey, Fraser Strachan, Josh Gordon, Pat Pelligrini, Oli Barden, Lachlan Anderson, Dimitry Chipizubov.

THIRD GRADE

Benroy Sala, Patrick Hodgetts, Sonny Satuala, Jake McPherson, Tinashe Washaya, Billy Finch, Tom Serhon, George Lolo, Max Page, Harry Tyson, Connor Mcgreevey, Josh Ellison, Sione Ahokava, Ned Robinaon, Henrick Anthony, Jack Upton, Jock Armstrong, Angus Burns.

FOURTH GRADE

Kiernan Rabie, James McNeil, Shane Byrne, Tuitavake Manoa, Jerry Morkos, Matt Serhon, Ethan McGuiggan, Tom Snow, Tom Wong, Jack Philp, Cameron Hunt, Stevie Gibson, Aisea Faingaanuku, Sef Smith, Jaya Yoannidis.

COLTS 1

Will McCormack, Nick Katsogiannis, Fiu Gibson, Ben Houston, Saxon Gillies, Joel Ellis, Finn Kearns, Liam Cornish, Reece Thorn, Tane Edmed, David Nicol, Reihana Leuii, Ben Duckworth, Jacob Tomasiello, Jayden Kitchner.

COLTS 2

Ethan Corcoran, Barnaby Bickmore-Hutt, Will Serhon, Jet Williams, Ollie Smyth, Max Moore, Conor Molloy, Dec Leaney/Matt Stead, Harrison Emmett Lee, Dan Andrews, Hudson Berry, Will Douglass, Austen Routley, Ben Howard, Thomas Walker.

COLTS 3

Richmond Tahaafe, Harrison Stein, Marcus Della Marta, Julian Zsissis , Duncan Evans, Byron Tautaiolefua, Daniel Szabo, James Macaskill, Ellis Hawker, Thaddeus Summers, Che Hyslop, Ryley Angles Corke, Askil Mathias, Nat Vazouras, Hugo Carr.

SYDNEY UNIVERSITY V MANLY

SYDNEY UNIVERSITY

FIRST GRADE

SANDELL Matt, HORTON Tom , BORSAK Wayne, SHERRATT Jack , MCDULING David , O’REAGAN Rohan, SUTTOR Rory, KEMENY Josh, CALAVASSY Daniel , O’SHEA Connor , KANE James , MCDONNELL William, ARMSTRONG James, POTTER Harry , CLEMENTS Tim.

SECOND GRADE

SPENCER Jay, MOORE Declan , HANCOCK Charlie , COALDRAKE Nick, TUISOLIA Ratu, WHITELEY Lincoln, DUNBAR Hamish, MCCALMAN Jackson, WENNERBOM Will , HUGHES Ben, TAMWOY Nathaniel , TERRY William, CLUNIES-ROSS HENRY, LOGA-TAROGI Sepesa, REDDEN Jack.

THIRD GRADE

OSBORNE Tom , CAROLAN Ben, RIDLEY William , ARGIRIS Lachlan , PORTER Luke , FENWICKE Peter , STANFORD Jack , COCKER Will , TRAVERS Banjo , HARDIE Joshua , YEO Strath , WOODCOCK Thomas , FARNELL Connor , MACDONALD Alexander , RENTON Sam.

FOURTH GRADE

GRINDAL Connor , YUTARO Fujiyama , MASIMA Alexander , MALIFA Sydney , CAPEL Jock , LEHMANN George , CALAVASSY Patrick, BARANYI Vincent , RUSSELL Ethan, POLETTO Daniel , KIM Se Hong , SCHWAGER Joseph , ANESE Sean , MULLER Patrick , NERY Sam.

COLTS 1

Lilomaiava Niko, Loh Ciaran, D’Costa Cameron, Ratcliff Luke, Jeffries Tom, Maclean Ian, Whelan Henry, Sevele Papillon, Pomare Hayden, Wilson Harry, Robson Max, Poolman Eddie, Creagh Vincent, Taufui Sione, Bell Angus .

COLTS 2

Jeffrey Harry, Lilomaiava Tim, Tuitupou Penimapa, McDonagh Finn, Bowd Joshua, MacPherson William, Seller Stuart, Latu Thomas, Kennedy Rory, Sinclair Max, Cooke Digby, Simson Alex, Alcorn Riley, Navuso Kichie, Searle Jon.

COLTS 3

Hoffmann Harrison, Vass Lachlan, Minns Aengus, Austin Ben, Fenwicke Tom, Mackenzie-Wood Hugo, Whiteley Oliver, Baldock Michael, Hamilton Jack, Haldane James, Kah James, Gleave Oscar, Endemann Nathanael, Lawther Silas, Bradford Eden.

MANLY

FIRST GRADE

Conor Davidson, James Hilterbrand, Mokani Fuavao, Adrian Hall, Alex Humfrey, Harry Bergelin, Max Douglas, Dan Alley, Harry Emery, James Ohmsen, Ben Howard, Ben Crerar, Beaudein Waaka, Jay Baker, Sam Lane.

SECOND GRADE

Tametai Lomax, Aaron Blacklock, Will McRae, Van Stewart, Scott Williams, Luke Crocker, Morgyn Cowan, Brad Hemopo, Jack Young, Nick Holton, Jed Ibbotson, Hutana Coffin, Joe Doyle, Jack Veitch, Kiwi Kapene-Belcher.

THIRD GRADE

Marcus Cutler, Scott White, Nick Brown, Gus Verhoeven, Cameron Signorini, Matthew Schofield, Junior Amituanai, Matt Logsdon, Ben Rubio, Chad McMillan, Tom Chesters, Pete Laverick, James Parker, Elliot Moses, Arthur Cestaro.

FOURTH GRADE

Sosaia Soane, Gota Wykamp, Kieran Healy, Jackson Cox, Jordan Kennedy, Conor Mullan, Rohan Hedge, Josh Mafi, Taylor Mathieson, Kai Lackner, William James, Harry Stocks, Asipeti Latu, Tom Billington, Adam Croft.

COLTS 1

Logan Griffiths, Oliver Evans, Andrew McMinn, Ben Wood, Louis Hudson, Brett Wellington, Felix Quinn, Hunter Ward, Patrick Berryman, Jack Walsh, Isaac Ulberg, Ollie Horne, James Sidery, Ben Main, Harry Haywood.

COLTS 2

Sam Cryan, Gordi Stokes, Ben Osagie, Lachie McAndrew, George Stanton, Daniel Palmer, Noah Richardson, Rob Grant, Jordan Leventis, Tyson Head, Will Franklin, Dan Jackson, Jak Andrew, Addison Hawke, Jack Purkiss.

COLTS 3

t.b.a., Rory Gardner, Scott Ofahengaue, Daniel Lavers, Lachlan Moore, Nick Luscombe, Pedro Lucas, Pelili Tonga, Pat Kiely, Shannon Lackner, Joshua Woodham, t.b.a., Harry Tonkin, David Fowler, Campbell Richardson.

WEST HARBOUR V NORTHERN SUBURBS

WEST HARBOUR

FIRST GRADE

Sione Mafi, Raukawa Neems, Rhys Brodie, Joshua Redfern, Visiano Vaohea, Francis Ieremia Saufoi, Kaliova Nacina, Vakautaatu Manu, Dion Spice, Tiaan Henk Swanepoel, Christian Vainerere, Cooper Henwood, Tyler Fisher, James Turner, Noah Cooper.

SECOND GRADE

Michael Rigney, Navitalai Bolatagici, Daniel Gooding, Jordan Sharp, Corey Fleming, Damien Fleming, Luke Senigasau, Jonathon Palmer, Harrison Baker, Christopher Ebeling, Api Bera, Tavite Gadeisuva, Graeme Kolomalu, Noa Rabici, Josh Petero.

THIRD GRADE

Belmond Atoa, Jason Khoury, Fredrick Hopoi, Anthony Charge, Leon Sharp, Raymond Wilson, Eli Gooding, Ofusaita Esau, Sam Limbrey, William Thompson, Vea Sii Kavaefiafi, Tito Mua, Lucas Baxter, Toti Mafi, Anthony Manassa.

FOURTH GRADE

Daniel Baer, Paul High, Rhys Thomas Pigott, Patrick Kinsella, Akihito Ohishi, Peter Johnston, Sione Takataka, Benjamin Davies, Soileti Puleiku, Henry Seavula, Matthew Rudd, Maake Moala, Orisi Moceidreke, Mafile’o Paletu’a, Lewis McGeoch.

COLTS 1

Joekilla Pei, Haitoni Hafoka, Samuel Waqabaca, Owen Moefili, Jack Lafolafo Crichton, William Laws, David Kim, Danyon Morris, Sam Kahn, William Finau, Tyrell Bale, Lisiate Finau, Lasalo Afaese, Salesa Tavui, Jonathan Derwin, Jared Saqa, Richard Taoai, Michael Mansfield.

NORTHERN SUBURBS

FIRST GRADE

Ben Ryan, Sam Kitchen, Max Ma’a, Declan Carroll, Nick Palmer, Connor Vest, Gary Bautz, Charlie Jeavons-Fellows, Nick Duffy, Angus Sinclair, Nuno Sousa Guedes, Harry Burey, Reece Mau’u, Nathan Russell, Connor Winchester.

SECOND GRADE

Dan Solofa, John Wunder, Zane Hogan, Lochie Dring, Hamish Sinclair, James Graham, George Miller, Hugh Taylor, Josh Noonan, Mitch McGrath, Tommy Gilbert, Jayden Stokes, Joe Williams, Ed Gregory, Kepu Lokotui.

THIRD GRADE

Dylan Santone, James Margan, Joe Dawson, Jamo Coombs, Matt White, Bill Bevan, Fergus Bragg, TBC, TBC, TBC, TBC, TBC, TBC, TBC, Josh Kay.

FOURTH GRADE

Ash Hall, James Davies, Ben Furby, Oscar Doughty, Henry Mikkelson, Hugh Green, Tommy Evans, Will Weeks, Dom Longhurst, Sam Ryan, Hugh Adams, Hugh Campbell, Ben Relf, Lincoln Sparkes, Lachlan Rosengreen.

COLTS 1

Brady Dawson, Maclean Dombkins, Dylan Saunders, Liam Janson, Harry Flaherty, Angus Collison, Charlie Beatty, Jack Canning, Thomas Bramely, Junior Pale, Tom Hodgson, Tauteau Tafua, Daniel Woods, Tommy Nicholl, Jesse Allen.

WESTERN SYDNEY V WARRINGAH

WESTERN SYDNEY

FIRST GRADE

Nigel Vaifale, Jordan Ieremia, Kalafi Pongi, Tuitakau Kioa, Tevita Vea, Adrian Musico, Riley Jacobson, Tala Moli, Liam Tully, Daniel Tully, Taliliki Nadredre, Paul Simona, John Folau, Hayden Cole, Micheal Zakhia.

SECOND GRADE

Jacob Delailoa, Nick Blacklock, Junior Satiu, James Benton, Laisenia Jitoko, Villi Navesu, Andy Graham, Airi Hunt, Paul Katoa, Netane Masima, Amanaki Veamatahau, Mesake Tagituimua, Trent Winterstein, Levi Tofa, Jeremiah Faamausili.

THIRD GRADE

Inia Qereqeretabua, Ezekiel Seia, Evander Filemu, Ben Talamaivao, Cameron Moshref, Matt Faogali, Zac Campton, Airi Hunt, Rory Fletcher, Ryan Jenson, Jone Ledua Qumivutia, Tim Fualau, TBC, Andronicos Demetrious, Johnny Poe.

FOURTH GRADE

Jesiha Tiata, Brendan Corkett, Clinton Aiono, Sam Evalu, Samuel Junior, Gerald Dzirutwe, Robin Cubis, Sekona Aholahi, TBC, TBC, Ryan Aniseko, TBC, Paula Halaifonua, Mathew Falepau, Kaleti Vajunidruku.

COLTS 1

Mackenzie Mackenzie, Dakota Pritchard, Sam Birkin, Solo Vosaicake, Lachlan Gilbert, Paul Waqa, Save Tabau, Jaxon Moala, Daniel Kustec, Connor Thomson, Tanner Alca, Abraham Netzler, Saint Salisi, Luke Maletoa Elisara, Norwin Latu.

COLTS 2

Dave Agguire, Douglas Roache, Mika Tupou, Anniversary Falesa-Leuelu, Benedict Leavai, Mitchell Harrison, AJ Sharush, Paul Tangulu, Alapati Toetu, John Laulilli, Lachlan Thomson, Josh Wright, William Lei, Campbell Terekia, Cooper Fekitoa.

COLTS 3

Brendon Peto, Xavier Lemusu, Sane Manu’a, William Talial, Seturi Takopo, Henry Francis, Joshua Tamotu, Fala Tuilaepa, Joshua Talivakaola, Gordon Chan, Nathan Tokabobo, Aporosa Kurucake, Faafetai Autagavia, Viliame Ravouvou, Livai Saukuru, Bryce Stewart, Cooper Vatican, Tavai Afoa.

WARRINGAH

FIRST GRADE

Mees Erasmus, Robert Kelly, Faavae Sila, Sam Thomson, Max Girdler, Jack Hayson, Maclean Jones, Luke Reimer , Josh Holmes, Hamish Angus ©, Harry Jones, Luke Vescio, Harley Attwater , Ben Woollett, Ben Marr, Ru Mackenzie, Sam Ward.

SECOND GRADE

Apolosi Ranawai, Roy Vucago, Manasseh Alaga , George Noa, Tom Donnan, Kurtis Stariha, Josh Sheridan, Sam Reid , Rhett Butler, Scott Bradley ©, Billy Wara, Jon McMahon, Harry McBryde, Mosese Veremalua, Louis Anderson.

THIRD GRADE

Jayden Taylor, Peter Barratt, Pat La Torraca, Luke Hurditch, Elliot Starr, Ben Rooney, Andy Lloyd, Mike Lloyd, Cal Reid, Jordan Meredith, Jamay Evans, Harry Suters, Guy Rees, Ben Scanlan, Dave Feltscheer(c), Tom Haggerty, Jack Tompkins, Mark Gerrard.

FOURTH GRADE

James Scognamiglio, Connor Milham, Cameron Milling, Sean Davies, Matt Considine, Jake Reneman, James Dey, Matt Davies, Sam Reimer, Josh Gerrard, Cal Blyth, Tom McBryde, James Muir, Jackson Stariha, Joel Stocks, Alex Alves, Tom Gee, Quin Thomas, Josh Bate, Blake Bird.

COLTS 1

Sateki Latu, Shaedyn Folau, Ti-Quan Aki, Caleb Hopping, Aidan Barry-Cotter, Res Sionemale, Ben Foote, Stevie , Pete Rubie, Jeremy Allan, Tom Brown, Jacob T, Tarquin Fahey, Jacob Rabai, Conor Hickey.

COLTS 2

Musika, Will Crawford, Max King, Zac Feaunati, Tom Jacobson, George Kangongataa, Christian Tapu, Taran Sielmele, Oliver Mann, Michael Vincini, Ben Bryden, Angus Williamson, Peni , Lachlan Don, Tyreese Figota.

COLTS 3

Tapu Holani, Siosuia Kinahoi, Tom Gazey, Flynn Gorsuch, Jordan Marks, Harry Allanson, Cody Pai, Paea Sime, Kye Blair, Harry Waddington, Dane Major, Beau Ireland, Jerome Van Der Heide, Edmund Curtis, Jamie Bannister.



error: Content is protected !!