Rd7 Intrust Shute Shield: Team Lists

Clarrie Moore forms part of an impressive Beasties scrum, arguably the highpoint of their season so far

Gordon v Southern Districts – Live on 7TWO

Gordon (1-15)

Ben Lawley, Ash Goddard, Tobias Gukibau, Mark Johnson, Ruairidh Wilson, Jack Dempsey, Luke Rissman, Harry Rorke, Terry Preston, Mark Preston, Matt McDougall, Erik Moss, Tom Matthews, Brandon Quinn, Sione Ala.

Southern Districts (1-15)

Salesi Maumalanga, Brandon Paenga-Amosa, Cameron Betham, Jake Douglas, Andrew Leota , Kieran Black, Jono Hayes, Marcus Carbone, Dewet Roos, Ben Volavola, Matt Teki, Apolosi Latunipulu , Denny Godinet, Feluela Finau, Richie Williams.


Eastern Suburbs v Eastwood

Eastern Suburbs (1-15)

Sione Kolo, Clarrie Moore, Jake Ilnicki , Fergus Lee-Warner, BJ Edwards, Sam Stitcher, James Graham, Tala Gray, Angus Pulver, Robbie Mate, Charlie Clifton, Will Fay, Kotaro Matsushima, Malakai Watene-Zelezniak, Alex Newsome.

Eastwood (1-15)

Sam Needs, Hugh Roach, Rob Lagudi, Tom Alexander, James Neale, Michael Kovacic, Hugh Perrett, Pat Sio, Mick Snowden, Jai Ayoub, Ben Shorter, Tom Hill, Mike McDougall, Brad Curtis, Ben Batger.


Northern Suburbs v Manly

Northern Suburbs (1-15)

Tyron Rota, Will Weeks, Lawrence Hunting, Nick Palmer, Michael O’Hea, Ben Matwijow, Will Miller, Sape Tamamasui Misa, Mitch Magrath, Josh Kay, Lochie Creagh, Lachlan Porteous, Jordan Heyer, Richard Woolf, John Porch.

Manly (1-15)

Mitch Lewis, Vance Elliot, Andrew Collins, Ed Gower, Ryan Melrose, Harry Bergelin, Kotoni Ale, Dan Alley, Matt Lucas, Sam Lane, Chris Yarrington, Reece Hodge, Dennis Pili-Gaitau, Richard Hooper, Brenden Hartmann.


Parramatta v Warringah

Parramatta (1-15)

Nick Blacklock, Liu Taituave, Nigel Vaifale, Seva Rokobaro, Evan Olmstead, Daniel Tamone, Evan Tuckwell, Andrew Cox, Kaleb Rech, Chris Nay, Tui Fa’asisila, Tukia Muli, Regan Haika, Larry Hermens, Jason Wehbe.

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Luke Holmes, Wayne Borsack, Sam Crompton, Ben Adams, James Cunningham, Sam Ward, Junior Palau, Josh Holmes, Hamish Angus, Seb Wileman, Josh Gillard, Michael Adams, Brad Dixon, Dave Feltscheer.


Sydney University v Randwick

Sydney University (1-15)

Alastair Ryan, Thomas Coolican, Tomas Robertson, Byron Hodge, Liam Winton, Jake Wainwright, David Hickey, Mitchell Whiteley, Jake Gordon, Stuart Dunbar, Henry Clunies-Ross, James McMahon, Jim Stewart, Mark O’Dare, Jack Macklin.

Randwick (1-15)

Toa Asa, David Vea, Latu Talakai, Dave Parsons, Will Munro, Sam Figg, Jack Johnson, Mark Baldwin, Mitch Short, David Horwitz, Latu Latunipulu, Ben Starkey, Kuki Ma’afu, Chris Taripo, Tom Coupland.


West Harbour v Penrith

West Harbour (1-15)

Dave Lolohea, Dave Karamanis, Michael Alaalatoa, Bradford Kapa, Tom Games, Kelly Meafua, Jordan Tuapou, Matt Coles, Mona Silipa, Ben James, David Moore, Henry Seavula, Rory Sidey, Joel Brooks, Angus Le Lievre.

Penrith (1-15)

Max Maa Nelson, Sam Siaki, Luke Bryan, Doug Want, Tu’itakau Kioa, Jason Havea, Paueli Halafihi, Ben Vai, Michael Baysaat, Johnny Poe, Sione Pusi’aki Fifita, Ben Kaafi, Saiosi Vulinaganavou, Pauala Makasini , Aporosa Ada.