QLD Premier Rugby Round 3: Team Lists

Sunnybank v GPS, Oldmac Oval, 3:20pm (Match of the Round)

Sunnybank: Franko Abdalla, Daniel Anae, Bronson Fotualii, Seru Masirewa Ganita, Nathan Den Hoedt, Tuaina Tualima, Josateki Murray, Angsta Saw, Shane Tetzlaff, Fred Dorrough, Leone Cama, Isaac Lucas, Junior Laloifi, Josh Bown-Bowyer, Josh Coward


Coach: Damon Virtue

GPS: Jonah Pologa, Ryan Freney, Fred Burke, Oliver Bartlett, Dan Byrne, Mitch King, Conor Cowhig, Micahel Richards, Cameron Knox, Jaye Thompson, Eric Vasukicakau, Alsonso Horomia, Patrick Nicholson, Akeem Williams-Coveney, Jonathan Kent

Coach: Anthony Mathison

University of Queensland v Bond University, St.Lucia, 3:20pm

University: Campbell Wakely, Thomas Mellor, Hamish Richardson, Jay Adkins, Harry Hockings, Patrick Morrey, Wyatt Setu, Sam Wallis, Scott Gale, James Dalgleish, Will Eadie, TJ Siakisini, Josh Birch, Clifton Setu, Jock Campbell

Coach: Mick Heenan

Bond: Eddie Aholelei, Nick Turner, Salesi Manu, Rubin Fuimaono, Angus Blyth, Calum Ball, Petrus Van Den Berg, Tai Ford, Harry Nucifora, Mitch Third, Ryan Menzies, Dan Boardman, Brad Jones, Franklin Calugay, Pierce Fitzgerald

Coach: Grant Anderson

Easts v Brothers, David Wilson Field, 3:20pm

Easts: Richie Asiata, Andrew Ready, Kirwan Sanday, Tyrell Barker, Mitch Schneider, Aidan Leeming, Max Allen, Eric Salesulu, Pheonix Hunt, Logan Tibbetts, Keeghan Sefton, Matt Gordon, Darcy Coleman, Savenaca Totovosau, Shane Kennedy

Coach: Anthony Connellan

Brothers: Harry Hoppert, Matt Faessler, Garrath Ryan, Michael Wood, Brad Kapa, Harrison Wilson, Jackson Evans, Luke Beauchamp, Angus Fowler, Lawson Creighton, Thomas Da Forno, Liam Richman, Kristiaan Larosa, Alex Gibbon, Niko Bueta

Coach: Carl Marshall

Norths v Souths, Hugh Courtney Oval, 3:20pm

Norths: AJ Campbell, Zachary Bowman, Kieran Fitzgibbon, Brent Jones, Josaia Droka, Malik Pataanga, Jordan Tuapou, Reece Hewat, Nick Chapman, Nick Jooste, Veresa Mataitini, Tony Hunt, Conor Chittenden, Jordan Luke, Arthur Brown

Coach: Nick Fogarty

Souths: Feao Fotuaika, Alex Casey, Jake Simeon, Matt Bennett, Sam Von Blanckensee, Simana Halaifonua, Jack Farrell, Sunia Finefeuiaki, Rodney Pita, Quade Cooper, Jaydn Ngmanu, Teti Tela, Tautalatasi Tasi, Semiti Tela, Jason Hofmeyr

Coach: Elia Tuqiri