NSW Schools: 2018 NSWCCC U18 & U16 teams announced

The NSW Combined Catholic Schools under 18 and under 16 sides have been selected following a two day training camp and trial matches played at TG Millner Field.

Both squads will assemble at the NSW Academy of Sport in Narrabeen for a training camp on Friday June 1 before NSW All Schools trials begin later that weekend.


NSW Combined Catholic Schools U18s

Alex Vaughan St Catherine’s College (Singleton, Secondary School)
Alexander Saint St Matthew’s Catholic School (Mudgee, Secondary School)
Benjamin Rosada Marist College (Eastwood, Secondary School)
Christopher Patolo All Saints Catholic Senior College (Casula, Secondary School)
Doughal O’Reilly McCarthy College (Tamworth, Secondary School)
Jacob Barrett All Saint’s College, (Years 11-12) (Maitland, Secondary School)
Jason Smyth Holy Cross College (Ryde, Secondary School)
Jeff Swann De La Salle College (Ashfield, Secondary School)
Josh Fong Champagnat Catholic College (Maroubra, Secondary School)
Joshua Fraser Holy Cross College (Ryde, Secondary School)
Joshua Rizk Holy Cross College (Ryde, Secondary School)
Lachie Morse St Matthew’s Catholic School (Mudgee, Secondary School)
Maea Fonua Xavier College (Llandillo, Secondary School)
Matthew Kokegei St Edward’s College (Gosford, Secondary School)
Niko Lilomaiava Patrician Brothers’ College (Blacktown, Secondary School)
Oliver Smyth St John Paul College (Coffs Harbour, Secondary School)
Papillon Sevele Trinity Catholic College (Auburn, Secondary School)
Ryan Gray De La Salle College (Revesby Heights, Secondary School)
Samita Langi Loyola Senior High (Mt Druitt, Secondary School)
Sione Taufui Patrician Brothers’ College (Fairfield, Secondary School)
Thomas Delailoa St Paul’s Catholic College (Greystanes, Secondary School)
Tyrone Nascimento Southern Cross Vocational College (Burwood, Secondary School)

NSW Combined Catholic Schools U16s

Benjamin Cauduro Holy Spirit College (Bellambi, Secondary School)
Braden Leigh Clancy Catholic College (West Hoxton, Secondary School)
Bryn Francis St Francis de Sales Regional College (Leeton, Secondary School)
Clyde Muller Patrician Brothers’ College (Blacktown, Secondary School)
Compton Fuatimau De La Salle College (Revesby Heights, Secondary School)
Darby Lancaster St Paul’s College (West Kempsey, Secondary School)
Domenic Lisetto St John’s College (Woodlawn, Secondary School)
Harrison Kettles St Paul’s Catholic College School (Booragul, Secondary School)
Jack Gleeson St Pius X High School (Adamstown, Secondary School)
Kristian Dixon St Patrick’s College (Sutherland, Secondary School)
Lachlan Andrews Marist College (Eastwood, Secondary School)
Leo Ferguson James Sheahan Catholic High School (Orange, Secondary School)
Liam Jones Marist College (Eastwood, Secondary School)
Liam Kawa Holy Cross College (Ryde, Secondary School)
Logan Badger San Clemente High School (Mayfield, Secondary School)
Logan Millard St Joseph’s College (Lochinvar, Secondary School)
Ned Hicks Champagnat Catholic College (Maroubra, Secondary School)
Sam Stonestreet De La Salle College (Caringbah, Secondary School)
Sebastian Pianko Holy Trinity (Inverell, Secondary School)
Sitiveni Tabua Holy Cross College (Ryde, Secondary School)
Stylez O’Mara Holy Spirit College (Lakemba, Secondary School)
Thomas Currey MacKillop College (Port Macquarie, Secondary School)
Timothy Ryan St Catherine’s College (Singleton, Secondary School)