Intrust Shute Shield: Round 18 Team Lists

Manly-Sam Lane-Adam MacDonald

Northern Suburbs v Manly

Northern Suburbs (1-15)

Ezra Luxton, Will Weeks, Lawrance Hunting, Nick Palmer, James Brown, Michael Smith, Will Miller, Hugh Sinclair, Mitch Magrath, Angus Sinclair, Lochie Creagh, Irae Simone, Jordan Heyer, Stephan Van Der Walt, Harry Burey.

Manly (1-15)

Hayden Stringer, James Hilterbrand, Mitch Lewis, Adrian Hall, Ed Gower, Dan Alley, Harry Bergelin, Junior Palau, Tim Donlan, Sam Lane, Josh Turner, Nick Holton, Dennis Pili-Gaitau, Richard Hooper, Brenden Hartmann.

Eastern Suburbs v Southern Districts

Eastern Suburbs (1-15)

Steve Findlay, Clarrie Moore, Cam Betham, Fergus Lee-Warner, Michael Ross, Joel Duffy, Rowan Perry, Sam Stitcher, Angus Pulver, Archie King, Tom Merrit, Josh Toole, Alex Newsome, Ratu Tagive, Charlie Clifton.

Southern Districts (1-15)

Matt Gibbon, Brandon Paenga-Amosa, Duncan Chubb, Fili Tufui, Angus Ryan, Alex Perez, Kieran Black, Marcus Carbone, DeWet Roos, Rohan Saifoloi, Ben Connolly, Apolosi Latunipulu, Denny Godinet, Luke Smart, Chris Nay.

Gordon v Eastwood

Gordon (1-15)

Nick Fraser, Tobias Guikabau, Ben Sala, Rui Wilson, Andrew Seton, Luke Papworth, Alex Gregory, Jack Maguire, Terry Preston, Erik Moss, Brandon Quinn, Bennet Leslie, Matt McDougal, Paula Balekana, Sam Mete.

Eastwood (1-15)

Sam Needs, Damien Fitzpatrick, Martin Plokstys, James Neale, Jared Barry, Miles Mccaffrey, Cohen Masson, Michael Kovacic, Max Page, Jai Ayoub, Jarome Mackenzie, Tom Hill, Mike Mcdougall, Cameron Mitchell, Johnathan Malo.

Randwick v Warringah

Randwick (1-15)

Sonny Satuala, Peter Nau, Tristan Goodbody, Will Munro, Nick Kellaway, Sam Croke, Mark Baldwin, Stephen Hoiles, Mitch Short, Andrew Deegan, Simon Kennewell, Kuki Ma’afu, Brogan Roods, Alofa Alofa, Lachie Anderson.

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Luke Holmes, Manessah Alaga, Jack Tompkins, Ben Adams, Paula Kaho, Tom O’Connor, Sam Ward, Josh Holmes, Hamish Angus, Max Jones, Rodney Esekia Iona, Seb Wileman, Harry Jones, Tyson Davis.

Sydney University v Parramatta

Sydney University (1-15)

Alex Batho, Tolu Latu, Sione Talanoa, Tipiloma Kaveinga, Calum Buckling, Folau Fainga’a, Hamish Dunbar, Jake Wainright, Jake Gordon, Stu Dunbar, Christian Kagiassis, Tom Carter, Chris Ingate, Henry Clunies-Ross, Angus Roberts.

Parramatta (1-15)

David Lolohea, Aaron Blacklock, Nigel Vaifale, Senio Toleafoa, Sevaro Domoni, Andrew Cox, Pat Searson, Tyrone Viiga, Kaleb Rech, Robbie Mate ,Robert Duff, Moa Maliepo, Frank Winterstein , Josh Minhinnick, Johnny Poe.

Penrith v West Harbour

Penrith (1-15)

Ikuna Manefetoa, Fergus Mitra, Monty Sopoaga, Jake Banner, Doug Want, Jason Havea, Tuitakau Kioa, Taunaola Kei, Joseph Faoagali, Laione Iosefa, Suni Fatialofa, Keti Puilkala, Paueli Halafihi, Viliame Namoamou, Joseph Tafili.

West Harbour (1-15)

James Horrocks, Dan Midgehall, Villi Tino, Jack Corry, Tom Games, Tom Patterson, Jordan Tualou, Bradford Kapa, Tayler Adams, Kodie Hawkins, Jack Dunn, David Minute, William Wardlaw, Tim Hansen, Justin Masters.​