Intrust Shute Shield: Round 16 Team Lists

Gordon-SouthernDistricts-Keith McInnes-49386

Image: Keith McInnes

Southern Districts v Randwick 

Southern Districts (1-15)

Matt Gibbon, Brandon Paenga-Amosa, Duncan Chubb, Fili Tufui, Angus Ryan, Alex Perez, Sean Doyle, Marcus Carbone, DeWet Roos, Mitch Walton, Ben Connolly, Rohan Saifoloi, Apolosi Latunipulu, Luke Smart, Chris Nay.

Randwick (1-15)

Sonny Satuala, Adam Freier, Tristan Goodbody, Will Munro, Nick Kellaway, Sam Croke, Mark Baldwin, Stephen Hoiles, Mitch Short, Andrew Deegan, Alofa Alofa, Ben Starkey, Brogan Roods, Chris Taripo, Lachie Anderson.

Warringah v Manly

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Luke Holmes, Manessah Alaga, Jack Tompkins, Ben Adams, Paula Kaho, Tom O’Connor, Sam Ward, Josh Holmes, Rodney Esekia Iona, Harry Jones, Josh Gillard, Seb Wileman, Michael Adams, Tyson Davis.

Manly (1-15)

Mitch Lewis, Vance Elliot, Alex Westgarth, Hayden Stringer, Ed Gower, Daniel Alley, James Graham, Junior Palau, Scott Bradley, Sam Lane, Josh Turner, Nick Holton, Dennis Pili-Gaitau, Richard Hooper, Brenden Hartmann.

Eastern Suburbs v Sydney University

Eastern Suburbs (1-15)

Steve Findlay, Ryan Dalziel, Clay Brodie, Fergus Lee-Warner, Tim Buchanan, BJ Edwards, Rowan Perry, Sam Stitcher, Angus Pulver, Archie King, Charlie Clifton, Josh Toole, Alex Newsome, Ratu Tagive, Jack Maddocks.

Sydney University (1-15)

Alex Batho, Folau Fainga’a, Christopher Talakai, Jordan Chapman, Lachlan Swinton, Hugh Frazer, Hamish Dunbar, Jake Wainright, Jake Gordon, Benjamin Hughes, Christian Kaglassis, Tom Carter, Jim Stewart, Chris Ingate, Angus Roberts.

Penrith v Eastwood 

Penrith (1-15)

Ikuna Manufetoa, Fergus Mitra, Emanuele Fuamata, Tuitakau Kioa, Tupea Mata’u, Taunaola Kei, Sam Saiki, Jason Haeva, Joseph Faoagali, Joseph Tafili, James Sopoaga, Junior Leo, Paueli Halafihi, Niko Dalivusa, Keti Puilkala.

Eastwood (1-15)

Sam Needs, Ed Craig, Martin Plokstys, James Neale, Jared Barry, Miles McCaffrey, Cohen Masson, Michael Kovacic, Matt Gonzalez, Jai Ayoub, Jarome MacKenzie, Tom Hill, Mike McDougall, Cameron Mitchell, Johnathan Malo.

Parramatta v Gordon

Parramatta (1-15)

David Lolohea, Aaron Blacklock, Nigel Vaifale, Riley Carter, Senio Toleafoa, Andrew Cox, Pat Searson, Tyrone Viiga, Kaleb Rech, Robbie Mate, Robert Duff, Moa Maliepo, Josh Minhinnick , Hayden Cole, Niko Uele.

Gordon (1-15)

Nick Fraser, Tobias Guikabau, Ben Sala, Rui Wilson, Andrew Seton, Luke Papworth, Alex Gregory, Jack Maguire, Terry Preston, Erik Moss, Sam Mete, Bennett Leslie, Matt McDougal, Paula Balenkana, Andrew Bligh.

West Harbour v Northern Suburbs

West Harbour (1-15)

Jack Horrocks, Dan Midgehall, Vaughan Lomax, Jack Corry, Tom Games, Tom Patterson, Jordan Tuapou, Michael Fedo, John Stapleton, Tayler Adams, Justin Masters, David Minute, William Wardlaw, Tim Hansen, Kodie Hawkins.

Northern Suburbs (1-15)

Ezra Luxton, Sam Kitchen, Lawrance Hunting, Nick Palmer, Ben Matwijow, Michael Smith, Will Miller, Hugh Sinclair, Mitch Magrath, Angus Sinclair, Lochie Creagh, Irae Simone, Jordan Heyer, Richard Woolf, Harry Burey.