Intrust Shute Shield: Round 1 Team Lists

2016 InTrust Shute Shield Club Representatives

Sydney University v Eastwood – LIVE ON 7TWO

Sydney University (1-15)

Alex Batho, Folau Fainga’a, Tomas Robertson, Matthew Phillip, Tipiloma Kaveinga, Rohan O’Regan, David Hickey, Brad Wilkin, Jake Gordon, Benjamin Hughes, Jack Redden, Jim Stewart, Tom Carter, Saia Tanginoa, Angus Roberts.

Eastwood (1-15)

Jed Gillespie, Sam Needs, Rob Lagudi, Jared Barry, James Neale, George Kent, Cohen Masson, Joey Afualo, Matt Gonzalez, Jai Ayoub, Ben Shorter, Blake Sutton, Mike McDougall, Jarome MacKenzie, Johnathan Malo.

Eastern Suburbs v Warringah

Eastern Suburbs (1-15)

Ryan Dalziel, Clarrie Moore, Zach Faumuina, Fergus Lee-Warner, Phil Mathers, Tim Buchanan, Rowan Perry, Sam Stitcher, Jack Grant, Archie King, Tom Merrit, Will Fay, Alex Newsome, Charlie Clifton, Will Paterson.

Warringah (1-15)

Alatasi Tuituiohu, Luke Holmes, Manessah Alaga, Ben Adams, Vincent Wright, John Mokofisi, Sam Crompton, Tim Poynting, Josh Holmes, Hamish Angus, Harry Jones, Rodney Esekia Ione, Michael Adams, Jamie Forbes, Dave Feltscheer.

Southern Districts v Manly

Southern Districts (1-15)

Matt Gibbon, Brandon Paenga-Amosa, Duncan Chubb, Jake Douglas, Angus Ryan, Alex Perez, Sean Doyle, Marcus Carbone, Waldo Wessels, Mitch Walton, Matt Teki, Deny Godinet, Luke Smart, Jono Brown, Chris Nay.

Manly (1-15)

Mitch Lewis, James Hilterbrand, Jerome Vaai, Ryan Melrose, Adrian Hall, Harry Bergelin, Ethan Uili, Dan Alley, Tim Donlan, Sam Lane, Richard Hooper, BJ Hartmann, Dennis Pili-Gaitau, Sireli Tagicakibau, Joshua Turner.

Parramatta v Randwick 

Parramatta (1-15)

David Lolohea, Aaron Blacklock, Nigel Vaifale, Sevaro Domoni, Senio Toleafoa, Riley Carter, Sione Fifita, Andrew Cox, Simon Tevita, Robbie Mate, Trent Winterstein, Perofeta Silva, Sam Hayward, Luke Casey, Jason Roache.

Randwick (1-15)

Sonny Satuala, Peter Nau, Tristan Goodbody, Jock Armstrong, Ned Hanigan, Nick Kellaway, Mark Baldwin, Sam Croke, Harry Boileau, Andrew Deegan, Jack Pennington, Ben Starkey, Brogan Roods, Andrew Kellaway, Lachlan Anderson.

Gordon v Penrith 

Gordon (1-15)

L.Loapo, A.Wilkinson, J.Latta, J.Maguire, R.Wilson, J.Goddard, L.Papworth, H.Roarke, P.Curtin, E.Moss, B.Butler, T.Tuisavaii, L.Simkin, S.Mete, T.Carruthers.

Penrith (1-15)

Tevita Veikoso, Fergus Mitra, Emanuele Fuamata, Tuitakau Kioa, Doug Want, Jason Havea, Adrian Doyle, Taunaola Kei, Joseph Faoagali, Laione Iosefa, Niko Dalivusa, Keti Puikala, Nemane Ramone, Bill Fiji, Joseph Tafili.

Northern Suburbs v West Harbour

Northern Suburbs (1-15)

Ezra Luxon, Sam Kitchen, Tyron Rota/Lawerence Hunting, James Brown, Nick Palmer, Michael Smith/Connor Vest, Will Miller, Hugh Sinclair, Mitch Magrath, Angus Sinclair, James Tincknell/Larry Hermens, Jordan Heyer, Irae Simone, Richard Woolf, Kepu Lokotui.

West Harbour (1-15)

Cam Orr, Todd Pearce, Junior Satiu, Tom Patterson, Tom Games, Brad Kapa, Jordan Tuapou, Tala Moli, Tayler Adams, Jamo Clark, Tim Hansen, David Minute, Justin Masters, Liam Windon, Kodie Hawkins.