Intrust Shute Shield Rd6: Team Lists

KMP-ESBvGOR-5043

Gordon v Warringah

Gordon (1-15)

Ben Lawley, Ron Hobden, Tobias Gukibau, Mark Johnson, Ruairidh Wilson, Jack Dempsey, Luke Rissman, Harry Rorke, Terry Preston, Mark Preston, Matt McDougall, Erik Moss, Tom Matthews, Brandon Quinn, Sione Ala.

Warringah (1-15)

Rory O’Connor, Luke Holmes, Wayne Borsack, Sam Crompton, Ben Adams, James Cunningham, Pierce Howell, Sam Ward, Josh Holmes, Josh Gillard, Harry Jones, Tyson Davis, Michael Adams, Brad Dixon, Dave Feltscheer.


Randwick v Eastern Suburbs

Randwick (1-15)

Toa Asa, David Vea, Vuni Fifita, Dave Parsons, Will Munro, Sam Figg, Jack Johnson, Mark Baldwin, Auvasa Faleali’i, David Horwitz, Latu Latunipulu, Kuki Ma’afu, Andrew Kellaway, Chris Taripo, Tom Coupland.

Eastern Suburbs (1-15)

Sione Kolo, Clarrie Moore, Jake Ilnicki, Fergus Lee-Warner, BJ Edwards, Tyrone Viiga, Sam Stitcher, Tala Gray, Angus Pulver, Henry Hudson, Malakai Watene-Zelezniak, Charlie Clifton, Kotaro Matsushima, Warwick Percival, Alex Newsome.


Manly v Southern Districts

Manly (1-15)

Dane Maraki, David Porecki, Andrew Collins, Ed Gower, Ryan Melrose, Rhys Dombkins, Kotoni Ale, Dan Alley, Matt Lucas, Sam Lane, Chris Yarrington, Reece Hodge, Dennis Pili-Gaitau, Richard Hooper, Brenden Hartmann.

Southern Districts (1-15)

Salesi Maumalanga, Brandon Paenga-Amosa, Cameron Betham, Jake Douglas, Andrew Leota , Kieran Black, Jono Hayes, Marcus Carbone, Dewet Roos, Ben Volavola. Matt Teki, Apolosi Latunipulu , Denny Godinet, Feluela Finau, Richie Williams.


Northern Suburbs v Sydney University

Northern Suburbs (1-15)

Tyron Rota, Will Weeks, Lawrence Hunting, Nick Palmer, Mike O’Hea, Ben Matwijow, Will Miller, Sape Tamamasui Misa, Mitch Magrath, Josh Kay, Lochie Creagh, Lachlan Porteous, Jorden Heyer, Richard Woolf, John Porch.

Sydney University (1-15)

Alastair Ryan, Thomas Coolican, Matthew Sandell, Byron Hodge, Liam Winton, Jake Wainwright, David Hickey, Mitchell Whiteley, Jake Gordon, Stuart Dunbar, Henry Clunies-Ross, James McMahon, Jim Stewart, Mark O’Dare, Jack Macklin.


Penrith v Eastwood

Penrith (1-15)

Max Maa Nelson, Sam Siaki, Luke Bryan, Doug Want, Jason Havea, Kelly Maka, Paueli Halafihi, Ben Vai, Michael Baysaat, Johnny Poe, Sione Pusi’aki Fifita, Ben Kaafi, Saiosi Vulinaganavou, Pauala Makasini , Aporosa Ada.

Eastwood (1-15)

Sam Needs, Hugh Roach, Rob Lagudi, Tom Alexander, James Neale, Michael Kovacic, Hugh Perrett, Pat Sio, Mick Snowden, Blake Sutton, Ben Coady, Tom Hill, Mike McDougall, Brad Curtis, Ben Batger.


West Harbour v Parramatta

West Harbour (1-15)

Cameron Orr, Dave Karamanis, Michael Alaalatoa, Bradford Kapa, Tom Games, Kelly Meafua, Jordan Tuapou, Matt Coles, Mona Silipa, Ben James, David Moore, Henry Seavula, Rory Sidey, Joel Brooks, Angus Le Lievre.

Parramatta (1-15)

Nick Blacklock, Liu Taituave, Nigel Vaifale, Seva Rokobaro, Evan Olmstead, Daniel Tamone, Evan Tuckwell, Andrew Cox, Kaleb Rech, Nathan Langsford, Tui Faasisila, Tukia Muli, Regan Haika, Larry Hermens, Chris Nay.

DON’T FORGET TO DOWNLOAD THE RUGBY NEWS APP FROM THE APPLE STORE NOW