Grade & Colts Team Lists: Western Sydney v Eastwood

WESTERN SYDNEY

FIRST GRADE


Nick Blacklock, JP Sauni ,Kalafi Pongi, Tuitakau Kioa, Tevita Vea, Adrian Musico, Riley Jacobson, Tala Moli, Joey Faoagali, Netane Masima, Levi Tofa, Paul Simona, Johnny Folau, Hayden Cole, Micheal Zakhia.

SECOND GRADE

Junior Satiu, Jordan Ieremia, Nigel Vaifale, Sev Domoni, James Benton, Matt Faoagali, Kusitafu Fehi, Willie Tooala, Liam Tully, Daniel Tully, Jeremiah Faamausili, Andrew Aiono, Zac Campton, Amanaki Veamatahau, Taliliki Nadredre.

THIRD GRADE

Inia Qereqeretabua, Mike Sofia, Cameron Moshref, Laisenia Jitoko, Ben Talamaivao, Fili Moe Taufa, Matt Borg, Airi Hunt, Rory Flecther, Ryan Jenson, Villiame Navesu, Johnnie Poe, Tim Fualau, Nox Hema, Josh Lomani.

FOURTH GRADE

Jesiha Tiata, Brendan Corkett, Clinton Aiono, Sam Evalu, Lui Sakaria, Jacob Delailoa, Gerald Dzirutwe, Uili Taufui, Paul Katoa, Mario Savona, Kaleti Vajunidruku, Andronicos Demetriou, Nemani Ramoce, Paula Halaifonua, Viliati Busia.

COLTS 1

Benedict Leavai, Dakota Pritchard, Sam Birkin, Solo Vosaicake, Dane Terekia, Abraham Netzer, Jaxon Moala, Paul Waqa, Roman Chipzubov, Deitriche Roache, Joel Canceri, Satisi Likief, Norwin Wright, Luke Maletoa, Connor Thomson.

COLTS 2

Anniversary Falesa-Leuelu, Phillip Cantrella, David Aguire, Hamish Buultjens, Tevita Fauloa, Save Tabau, Amgad Sharush, Owen Wright, Alpati Toeta, Josh Wright, John Laulilii, Saint Sakai, Simione Quensell, Taner Alka, AJ Afomiliona.

COLTS 3

Netane Talanoa, Ratu Mekemeke, Junior Matiasi, Denzel Tavui, Adamo Cantrella, Mitchell Harrison, Feleti Latu, Wilkinson Papali-Afoa, Lachlan Thomson, Mekaere Aranui, Cooper Fekitoa, Henning Seymour, Faafetai Lopesi, Campbell Terekia, Jaime Brinkman.

EASTWOOD

FIRST GRADE

Dean Doumbos, Ed Craig, Rob Lagudi, James Neale, Manasa Rokosuka, Michael Icely, Tevita Piukala, Rhys Allen, Mick Snowden, Tayler Adams, Kiti Ratu, Nox Muliufi, Barton Picone, Afa Pakalani, Jackson Bird.

SECOND GRADE

Ben Harkin, Max Stewart, Rhys Sheriff, Josh Anderson, Charles Granger, Mark Quadrio, Kyle Shewan, Joey Afualo, Pat O’Connor, Ben James, James Sarks, Lachlan Burland, Tim Williams, Sam Dolores, James Day.

THIRD GRADE

Sioni Tangi, Tannous Ferris, Lefu Ioapo, Tom Alexander, Alex Moore, Jackson Larkin, Mila Hingano, Richard Casali, Ben Shelley, Matt Collins, Nick O’Connor, Jack Whittaker, Ben Coady, Marcus Creais, James Martin.

FOURTH GRADE

Dan Minto, Nick Reid, Vidar Taupo, Dan Gilbert, Mitch Winslade, Dan Ryan, Tom Robson, Josh Harris, Luke Grima, Alex Maguire, Luke Osborn, Michael Tamone, Brad Meehan, Luke Casey, Jacob Harrington.

COLTS 1

Jonathan Papantoniou, Cameron Lee, Terence Toomata, Liam Davison, Connor McMullen, Ben Rosada, Nic Russell, Charlie Cale, Sean O’Brien, Mac Bird, Joel Prescott, Joshua Lambert, James Burfitt, Liam Quinn, Lachlan Shelley.

COLTS 2

Shane Meni, Sam Dover, Robert Fynes-Clinton, Kieran Albertini, Liam Clark, Isaiah Paulo, Oliver Wheatley, Jack Allsopp, Kye Blair, Daniel Lucky, Robert Simmers, Andrew Moore, Hamish Southwell, Anthony Shahla, Patrick Reynolds.

COLTS 3

Andrew Donistine, Lachlan Andrews, Dom Biggs, Lachy Hughes, Zac Underwood, Hayden Allen, Jack Cole, Pat Minouge, Sam Cullen, Ezra Paulo, Peni Mataitini, Ben Rice, Lachlan Hughes, Issac Hoyle, Lincoln Blackhall.



error: Content is protected !!