Grade & Colts Team Lists: Eastern Suburbs v West Harbour

EASTERN SUBURBS 

FIRST GRADE


Callum King, Lindsey Stevens, Archie Hall, Emerson Adcock, Jack Turley, TBC, Charlie Gamble, Sam Shires (c), Jack Grant, Cohan Guerra, Sam Fogarty, Ned Yeomans, James Field, Dan Donato, Will Maddocks.

SECOND GRADE

James King, Jack Nettleton ,Andi Lawrence, Will Nicholls, Nathan Brennan, Toby Starkey, Tom Mahony (c), Othello Heka, Angus Fowler, Trent Storen, Ali Beale, Jordan Heyer, John Julian, Charlie Clifton, TBC.

THIRD GRADE

Dan Howes, Charlie Cooper, Josh Toms, Guy Beever, Will McManus, Alex King (c), Charlie Yole, Scott Ferris, Jayden Wright, Nicholas Shannon, Dan Idundun, Paddy Keen, Bailey Hilder, Will Paterson, Matthew McTaggart.

FOURTH GRADE

Chris Toalepai, Will Foxton, Bill Yole, David Beggs, Angus Urquhart, Colin Ryan, Ruben Sanz, Tom Clifton, Harry Doyle, Alec Sheldon, Justin Fourie, James Coppola, Ed McGeogh, Lochie Robinson, Liam Corbishley.

COLTS 1

Dougal Hick, Harry Clayton, Archer Holz, Flyn Kilby, Jack Cornish, Jeremy Williams, Don Freeman, Paddy Cusack, Seb Strang, Jake Styles, Tom Scribner, Brooklyn Hardaker, Ben Baker, Fred Tricks, Blake Rixson.

COLTS 2

Vincent Reilly, Edward Collard, Cos Strathis, James Baldwin, Frank Scanlan, Nick Wingrove, Oskar Mitchell, Aidan Kelso, AJ Wallington, Lochie Mason, Aiden Paterson, Liam Rayner, Dom Walker, Percy Duncan, Tom Miller.

COLTS 3

Nick Guerrera, Edward Spry, Tom Bartlett, Jake Thomas, Jesse Willaims, Finn O’Sullivan, Jobe Brook, Billy Beere, Wilson Dulieu, Harry Gosper, Charlie Baker, Ben Richie, Ben Tate, Lachlan Shortis, Jack McCathie.

WEST HARBOUR

FIRST GRADE

Vaughn Lomax, Raukawa Neems, Rhys Brodie, Amos Viiga, Michael Rigney, Kaliova Nacina, Damien Fleming, Francis Ieremia Saufoi, Dion Spice, Tiaan Henk Swanepoel, James Turner, Tyler Fisher, Christian Vainerere, Tavite Gadeisuva, Noah Cooper.

SECOND GRADE

Mark Ropati, Jonathon Palmer, Sione Mafi, Jordan Sharp, Jack Lafolafo Crichton, Corey Fleming, Luke Senigasau, Keni Vatuvei, Harrison Baker, Cooper Henwood, Api Bera, Noa Rabici, Graeme Kolomalu, Asher Veamatahau, Toti Mafi.

THIRD GRADE

John Tonu, Jason Khoury, Stephen Neli, Visiano Vaohea, Peter Johnston, Scott Nicol, Leon Sharp, Raymond Wilson, Lasarusa Davis, Anthony Manassa, Lucas Baxter, Shane Kiel, Tito Mua, Samuela Buka, Benjamin Abood.

FOURTH GRADE

Daniel Gooding, Belmond Atoa, Viliami Tino, Patrick Kinsella, Anthony Charge, Eli Gooding, Tyrrel Freeman-Mafi, Rayausiga Viri, Sam Limbrey, Igo Fa’aui, Ned Stephenson, Sioeli Helu, Vili Filimoehala, Eli Wilson, Thomas Clark.

COLTS 1

Sam Waqabaca, Haitoni Hafoka, Joekilla Pei, Owen Moefili, Will Laws, Danyon Morris, Aidan Tuilaepa, Maylee Semu ©, William Finau, Jonathan Derwin, Peter Seveikau, Eti Tavui, Lasalo Afaese, Salesa Tavui, Mikey Pita.

COLTS 2

Saupo Aigamaua, Will Bale ©, Kotoni Katolo, Gibb Marshall, Conan Tuake, Kalafitoni Lafitani, John Leota, Marcellino Vaohea, Mikey Mansfield, Jared Saqa, Tupuna Toru, Colin Saukuru, James Kioa, Richard Taoia, Fred Fletcher.



error: Content is protected !!